Знайди своїх кандидатів на виборах в ОТГ Львівщини
Суспільство

Знайди своїх кандидатів на виборах в ОТГ Львівщини

Гід виборця

Назарій Тузяк, 24 жовтня 2017 8335 2
фото Giulio Bonasera

У неділю, 29 жовтня, у багатьох територіальних громадах на Львівщині вперше обиратимуть голів та депутатів. Ці вибори безпосередньо торкнуться 65,6 тис. виборців. Більшість з них, на жаль, мають шанс дізнатися про те, кого ж обиратимуть, лише у день виборів. Справа в тому, що інформація про кандидатів у депутати та голови громад, а також межі виборчих округів, як правило, публікується лише на дошках оголошень у сільських радах, а на сайті ЦВК згодом опублікують лише переможців.

Саме тому ZAXID.NET вирішив створити гід по кандидатах на місцевих виборах – ми зібрали основну інформацію про всіх, хто балотується в депутати чи на голову ОТГ. Сподіваємось, ця інформація допоможе зробити усвідомлений вибір.

І не забудьте, що будь-яких кандидатів не завадить прогуглити особисто smiley

Щоб відкрити список кандидатів у депутати та на голову кожної ОТГ, клікніть на назву громади

***

Великомостівська міська громада

До складу громади входять Великі Мости і 11 сіл – Борове, Бутини, Волиця, Двірці, Заріка, Куличків, Піддовге, Пристань, Реклинець, Стремінь та Шишаки.
Кількість виборців: 10475.

Це одна з найбільших громад, в якій відбуватимуться вибори. Тут обиратимуть голову та 26 депутатів. На посаду голови громади претендують чотири кандидати – бухгалтерка місцевого комунального підприємства Галина Березовська (від Радикальної партії), підприємці Роман Кісілевич («Свобода») та Михайло Лукач («Батьківщина»), а також нинішній голова Великомостівської міської ради Ярослав Ройко, який іде самовисуванцем. Великомостівська міська громада – одна із двох, в якій депутатів обиратимуть за пропорційною системою (пройдуть партії, кандидати від яких сумарно наберуть >5%).

***

Волицька сільська громада

До складу громади входять три села – Волиця, Мостиська Другі та Тщенець. Кількість виборців: 1976.

Це одна з найменших громад. Окрім голови, 29 жовтня тут обиратимуть 14 депутатів ради. Цікаво, що це єдина громада, де у депутати балотується священик – Іван Витрикуш (УАПЦ). На посаду голови Волицької громади зареєстрували лише двох кандидатів – пенсіонера із Волиці Тадеуша Марека та голову села Тщенець Марію Дик (обоє самовисуванці).

***

Воютицька сільська громада

До громади входять 9 сіл: Биличі, Букова, Воютичі, Заріччя, Лютовиська, Надиби, Ракова, Сусідовичі та Язи.
Кількість виборців: 5805.

На посаду голови громади балотуються чотири кандидати – місцеві підприємці Іван Дуда та Михайло Ковалів («Батьківщина» та «Свобода»), безробітній член НРУ Богдан Сенейко та голова Воютицької сільради Михайло Яремко, який іде самовисуванцем. Тут також вперше обиратимуть 26 депутатів до ради.

***

Підберізцівська сільська громада

До складу громади входять вісім сіл: Глуховичі, Журавники, Миклашів, Підберізці, Підгірне, Тарасівка, Чижиків та Чорнушовичі.
Кількість виборців: 4252.

На голову громади балотуються три кандидати – юрисконсульт від НРУ Назар Сорока, а також сільські голови Миклашева та Чижиків Василь Коваль та Микола Пухальський, які йдуть самовисуванцями. До місцевої ради обиратимуть 22 депутатів. Цікаво, що на п'ятьох округах тут зареєстровано всього по одному кандидату (вони вважатимуться обраними, якщо отримають >50% голосів).

***

Розвадівська сільська громада

Громаду утворюють п'ять сіл – Розвадів, Верин, Крупське, Пісочна, Надітичі та Черниця.
Кількість виборців: 7774.

У Розвадівській сільській громаді весною 2017 року вже відбувалися вибори голови та депутатів. Головою обрали директора місцевої школи Романа Сидора (йшов самовисуванцем), а більшість у раді отримала партія «УКРОП» (14 із 26 депутатів). Зараз тут голосуватимуть за старост трьох сіл – Верина, Крупського та Пісочної. На три посади тут всього п'ять кандидатів і всі є самовисуванцями (на старосту Крупського зареєстрована одна кандидатка, інші села мають по два кандидати).

***

Рудківська міська громада

До складу громади входять Рудки та 12 сіл – Задністряни, Колбаєвичі, Конюшки-Королівські, Конюшки-Тулиголівські, Круковець, Малинів, Новий Острів, Підгайчики, Погірці, Подільці, Сусолів та Чайковичі.
Кількість виборців: 9911.

Тут, як і у Великомостівській громаді, депутатів обиратимуть за пропорційною системою. Із висуненням десятьох із них навіть виник скандал, оскільки, балотуючись зараз у депутати до Рудківської ради вони залишаються кандидатами від інших партій з часу місцевих виборів 2015 року. Втім, суд хоч і визнав, що Рудківська міська виборча комісія порушила закон, однак реєстрацію цих кандидатів не скасували. Загалом 29 жовтня тут обиратимуть 26 депутатів.

У Рудках також найбільша конкуренція на посаду голови громади. Окрім нинішнього голови міста Івана Лозинського (йде самовисуванцем), на цю посаду претендують шість кандидатів – голова сільради Погірців Орест Зварич («Батьківщина»), начальник місцевого комунального підприємства Іван Колцьо («Самопоміч»), помічник адвоката митрополії УГКЦ Богдан Кремса («Народний контроль»), водій маршрутки Ярослав Матюшко (самовисуванець), пенсіонер Михайло Романович («Свобода») та підприємець Іван Пиртик (УКРОП).

***

Славська селищна громада

До складу громади входять селище Славське та села Верхня і Нижня Рожанка, Волосянка, Грабовець, Либохора, Хащованя та Ялинкувате.
Кількість виборців: 6 629.

До місцевої ради обиратимуть 26 депутатів. Наприкінці кампанії тут теж виникли кілька скандалів, після того, як один із кандидатів у депутати Михайло Лучинець (партія «Патріот») звинуватив голову ЛОДА Олега Синютку у агітації за одного з претендентів на посаду голови громади Володимира Бегу, а народний депутат Андрій Лозовий вкрав чужого собаку у Хащовані, що закінчилось бійкою.

На посаду голови ОТГ претендують п'ятеро кандидатів – голова Славського Ігор Ферин, заступник голови Сколівської райдержадміністрації Василь Білинець, власник бази відпочинку «Вежа ведмежа» Володимир Бега, підприємці Дмитро Вітвіцький та Михайло Кінаш, а також безробітний Олег Онаць. Усі вони, крім Василя Білинця, якого висунула «Самопоміч», йдуть самовисуванцями.

***

Солонківська сільська громада

До складу громади входять 12 сіл: Деревач, Зубра, Липники, Малечковичі, Нагоряни, Новосілка, Підсадки, Підтемне, Поршна, Раковець, Солонка та Хоросно.
Кількість виборців: 10529.

Це найчисельніша громада, де пройдуть місцеві вибори 29 жовтня. До місцевої ради обиратимуть 26 депутатів. Як і у Підберізцівській громаді, тут є округи, на яких зареєстрований лише один кандидат. Їх тут менше – всього три і всі вони розташовані у селі Зубра, яке вважається «вотчиною» братів Дубневичів.

На посаду голови громади зареєстровані шість кандидатів – нинішній голова Солонки Віталій Ткачук, голова Жирівки Микола Пущак (хоча Жирівка і не входить до складу ОТГ), викладач львівського коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Юрій Окопний, підприємець Віктор Кемський, пенсіонер Ростислав Федак та безробітна Надія Баволяк. Усі, крім Ростислава Федака («Самопоміч»), є самовисуванцями.

***

Щирецька селищна громада

Територія громади, крім селища Щирець, охоплює 16 сіл. Це Горбачі, Гуменець, Дмитре, Дуб'янка, Лани, Льопи, Никонковичі, Одиноке, Піски, Попеляни, Сердиця, Соколівка, Сороки, Черкаси, Шуфраганка та Яструбків.
Кількість виборців: 8215.

Як і в більшості інших громад, до місцевої ради також обиратимуть 26 депутатів. Тут не дуже популярні висуванці від партій – половина з 89 зареєстрованих кандидатів йдуть самовисуванцями. На посаду голови громади конкуренція мінімальна: тут балотуються всього два кандидати-самовисуванці – голова Пісківської сільради Ігор Бей та голова Щирецької селищної ради Олег Василишин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук