На виборах у Кнесет Ізраїлю Нетаньяху здобув непереконливу перемогу

Світ23 січня 20137041
На виборах у Кнесет Ізраїлю Нетаньяху здобув непереконливу перемогу
фото polblog.ru
Біньямін Нетаньяху

На парламентських виборах в Ізраїлі праві і ліві партії практично поділили між собою місця в ізраїльському Кнесеті. Однак блок чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зберігає лідерство за кількістю набраних голосів, повідомляє телеканал Euronews з посиланням на виборчком країни.

Попередній підрахунок голосів показав, що "Лікуд", права партія ізраїльського лідера, і ультра-націоналістична "Наш дім Ізраїль", що об'єдналися в блок "Лікуд-Бейтену", залишаться найбільшим блоком в 120-місцевому парламенті, але маючи лише 31 місце, що на 11 менше, ніж 42 місця, які належали цим двом партіям в попередньому парламенті.

Другою з 19 мандатами фінішує партія світського середнього класу "Еш Атід" (лідер - Яїр Лапід). За нею з 15 мандатами – лівоцентристська партія "Авода" (лідер - Шеллі Яхімович). При цьому "відкриття" нинішніх виборів - партія "Еш Атід" - дотримується швидше центристських, ніж лівих поглядів.

Таким чином, лідер блоку "Лікуд-Бейтену", чинний прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху стає основним кандидатом на те, щоб сформувати і очолити наступний уряд.

Reuters пише, що непереконлива перемога блоку Нетаньяху дозволяє йому залишитися прем'єр-міністром на третій термін і, можливо, приведе до жорсткої коаліції, яка буде проштовхувати будівництво єврейського поселення на окупованій землі.

22 січня в Ізраїлі відбулися загальнонаціональні вибори до парламенту країни - Кнесету. Всього у виборах брали участь 32 партії. 120 депутатських місць будуть розподілені між тими з них, хто набере більше 2% голосів. Офіційне оголошення результатів виборів очікується 30 січня.

Ізраїль є парламентською республікою. Таким чином, політичне майбутнє самого Нетаньяху безпосередньо залежить від результату виборів. Нетаньяху 62 роки. Уряд єврейської держави політик очолював двічі - з 1996 р. по 1999 р. і з 2009 р. по теперішній час.

Парламентські вибори в Ізраїлі відбулися достроково через те, що 16 жовтня 2012 р. законодавчий орган прийняв рішення про саморозпуск. Партії, представлені в Кнесеті, не змогли дійти згоди з питання про бюджетній політиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук