На виборах у Латвії лідирує проросійська партія «Згода»

СвітАндрій Стець, 7 жовтня 20183470

На виборах у Латвії лідирує проросійська соціал-демократична партія «Згода», очолювана мером Риги Нілом Ушаковим. За попередніми даними, «Згода» набирає 19,91% голосів, що забезпечить партії 25 мандатів із 100.

Правоцентристські партії KPV LV і «Нова консервативна партія» набирають 14,06% і 13,60% голосів. Партія «Для розвитку/За!» отримує 12,04%, інформує «Українська правда».

Нинішня правляча коаліція прем'єр-міністра Маріса Кучінскіса складається із «Союзу зелених і селян», Національного об'єднання, а також партії «Єдність». Разом вони набирають близько 27% голосів.

Решта партій не долають 5% бар'єру проходження у Сейм.

Населення Латвії становить 2,2 млн осіб. Приблизно для кожного четвертого з них основною мовою є російська. Латвія входить до Євросоюзу і НАТО. У країні розміщено контингент Альянсу в розмірі тисяча осіб.

«Згода» виступає за збереження членства в обох організаціях, а також пропонує посилити економічні зв'язки з Росією. Варто зауважити, що результати очікуваного переможця виборів - партії «Злагода» - дещо нижчі за очікування її лідерів. За опитуваннями прогнозувалося, що її відрив від наступних учасників буде вагомішими.

Ще одна, радикальніша проросійська партія «Союз росіян Латвії» не потрапляє до парламенту.

Обрані у Сейм партії почнуть переговори про співпрацю наступного тижня.

Як інформував ZAXID.NET, 6 жовтня хакери зламали соціальну мережу draugiem.lv – при спробі зайти у мережу лунав російський гімн, з'являвся російський прапор і фотографії з президентом Володимиром Путіним та «зеленими чоловічками».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук