На впровадження електронного квитка у громадському транспорті Вінниця витратить €8 млн

На впровадження електронного квитка у громадському транспорті Вінниця витратить €8 млн
фото Depositphotos
Після впровадження електронного квитка кондукторів не звільнятимуть, а перекваліфікують у консультантів

Міська влада Вінниці планує впровадити у 2018 році електронний квиток для проїзду в громадському транспорті. Про це йдеться на сайті Центру транспортних стратегій (ЦТС).

Як зазначається, вартість проекту оцінюється в 8 млн євро. «Залежно від технічного рішення постачальників, обсягів зовнішньої інфраструктури, кількості обладнання та термінів впровадження, витрати складуть - до 8 млн Євро. Планується залучити фінансову підтримку ЄБРР і фондів ЄС», — цитує видання Катерину Бабіну, директорку комунального підприємства «Вінницякартсервіс».

Зараз КП «Вінницякартсервіс» готується до проведення тендеру, який відбудеться на початку 2017 року. За словами Катерини Бабіної, бажання взяти участь в ньому виявили 125 компаній з 20 країн світу. З них було відібрано 14 претендентів, які візьмуть участь в тендері. Протягом півроку після торгів буде закуплено обладнання і почнеться поширення карток.

«У 2018 році система повинна запрацювати в тестовому режимі», - зазначила Бабіна і пояснила, що спеціальні валідатори (пристрої для перевірки електронного квитка, - ред.) будуть встановлені в кожному трамваї, тролейбусі і автобусі як в салоні, так і на вході.

«Пасажири будуть розраховуватися, притуливши картку до валідатора. Поповнити баланс картки можна буде в терміналах або через мобільний додаток», - розповіла вона.

За словами Бабіної, після впровадження електронного квитка кондукторів не звільнятимуть, їх перекваліфікують у контролерів або консультантів, які на початковому етапі будуть пояснювати пасажирам, як користуватися системою. У контролерів будуть спеціальні прилади, що зчитують інформацію про оплату.

Слід зазначити, що 17 листопада у міській раді Львова підписали угоду щодо фінансування проекту з впровадження е-квитка у транспорті. Кредит від ЄБРР у 10 млн євро буде використаний на закупівлю, встановлення та експлуатацію необхідного апаратного та програмного забезпечення, а також електронних карток. Відтак, Львів стане одним із перших українських міст із автоматизованою системою оплати проїзду у громадському транспорті.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, впровадження електронного квитка на львівський транспорт дозволить навести порядок з оплатою, зробить цю справу більш комфортною і облікованою. Він зазначив, що реальні результати львів’яни побачать на початку 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук