На вул. Промисловій у Львові триває реконструкція трамвайного депо
До теми
Підрядна компанія «ВІР-Західбуд» проводить реконструкцію трамвайного депо на вул. Промисловій у Львові. Проект реалізовується завдяки фінансовій підтримці ЄБРР. Сума контракту становить 3,4 млн євро. За рік підрядник має здати готовий об’єкт.
Контракт передбачає реконструкцію цеху – профілакторію, влаштування нової системи теплопостачання, будівництво нового мийного комплексу для трамваїв, з очисними спорудами, сучасне освітлення цехів, вентиляції, ремонт побутових та адміністративних приміщень, заміну колії та контактної мережі, підвищення енергоефективності.
«Це основне трамвайне депо, з якого ми будемо випускати 70% рухомого складу. Зараз по суті «Львівелектротранс» не має трамвайного депо. Ми об’єднали вагоно-ремонтний підрозділ з депо і відповідно звідти випускаємо наші трамваї, але це зумовлює для нас ряд незручностей. Ми не можемо якісно обслуговувати весь ремонтний склад, ми не можемо збільшувати випуск, оскільки це потребує щоденного технічного огляду», – прокоментував директор ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Свищо.
«У цій будівлі буде відбуватися щоденне технічне обслуговування, також усунення несправностей, які під час експлуатації будуть проявлятися. Також тут є адміністративний корпус і корпус для робітників, який розрахований на 107 працівників і 100 трамваїв», – додав головний інженер ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів.
В оглядових канавах профілакторію корозія пошкодила трамвайну колію та мала просадки в осях і стала небезпечна в експлуатації, тож її демонтували. Через високий рівень ґрунтових вод зняли і підлогу. Реконструкцією трамвайного депо займається львівське приватне підприємство «ВІР-Західбуд».
«Виконані роботи з демонтажу старих фундаментів, частково зроблено штукатурення стін, чищення стель, також ведуться роботи на нових електричних мережах, системі опалення, вентиляції, проводиться утеплення фасаду», – розповів старший виконавець робіт ПП «ВІР-Західбуд» Ігор Бекас.
Підрядник приступив до робіт 10 серпня, а і вже за рік має здати готовий об’єкт.
Нагадаємо, втілювати проект почали у 2009 році. Тоді розробили проектно-кошторисну документацію на модернізацію системи опалення. Та виявили, що необхідно виконати не тільки модернізацію системи опалення і котельні, а також і приміщень. Оскільки кошти на модернізацію опалення було б викинуто на вітер. У 2015 році після виграного тендеру компанія «Екодім» почала роботу. Зробили підготовчі, демонтажні роботи, замінили вікна і відмовились продовжувати. У 2016 році виграла новий тендер київська компанія «Аровент» з якою теж розірвали контракт.