На Закарпатті відкрили 6 нових шкіл
Фінансування освітньої галузі Закарпаття порівняно з попередніми роками покращилося, зокрема 2009 р. загальний обсяг бюджетних коштів на освітянську галузь становив 1,307 млрд грн, тоді як минулого року бюджетних грошей було 1,155 млрд грн. Завдяки цьому школи-новобудови забезпечені спеціальними новими меблями та сучасними засобами навчання з природничо-математичних та технічних дисциплін, закуплено комп’ютери в кабінети інформатики тощо. Цьогоріч же планується ввести в експлуатацію ще шість нових шкіл, - повідомляє УЖГОРОД.НЕТ, посилаючись на начальника управління освіти Закарпатської ОДА Михайла Мотильчака.
Однак із готовністю шкіл до нового навчального року далеко не все так гладко. Першочергова проблема — відсутність у деяких школах автономного опалення, а на централізоване сподіватися не варто. Водночас на виконання програми енергозбереження для закладів освіти цього року передбачено 39 млн грн. Однак втілюється вона неефективно.
Ще одна проблема — незадовільний санітарно-гігієнічний стан деяких навчальних закладів. Як повідомила головний державний санітарний лікар області Віра Чиж, у 14 школах Закарпаття вода не відповідає гігієнічним нормам, а у 11% шкільних їдалень нема холодильних обладнань. Хоча є навіть школи, у яких взагалі відсутні харчоблоки. Такі порушення найчастіше фіксувалися у шкільних закладах Великоберезнянського, Воловецького, Хустського та Перечинського районів.
Шкільні автобуси за власні кошти придбали тільки Тячівський та Міжгірський райони, тоді як потреба в таких автобусах існує у кожному районі. Відтак керівництво області пообіцяло допомагати лише тим райрадам, які докладатимуть максимум зусиль для вирішення освітянських проблем.
Що ж до кількості учнів у школах, то 2009 року їх навчалося 161 185, що на 5 тис. менше за попередній. Загалом середньою освітою на Закарпатті охоплено 99,7% дітей. До речі, три початкові школи області матимуть цього року всього по п’ять учнів.
Якщо учні початкових класів проблем з підручниками не матимуть, то старшокласникам доведеться важко. Навіть та невелика кількість підручників для 10-11 класів знаходиться у дуже занедбаному стані. Найбільше пощастить із підручниками дев’ятикласникам, котрі є "першачками" 12-річної освіти. Для них друкують нові книги, щоправда, отримають їх школи десь у середині вересня. А щоб не відставати від навчальної програми, перші параграфи відсутніх підручників Міністерство освіти надрукувало на своєму сайті.