На Закарпатті за кошти російського антиквара розкопували військові поховання?

4 серпня 201115480

На Закарпатті Федерація скаутів «Галицька Русь» під час таборування в Ужанському національному парку, що у Великоберезнянському районі, без жодних дозволів викопували ями на полі, що є місцем масового санітарного захоронення жертв Першої і Другої світових воєн.

Про це під час прес-конференції повідомив віце-президент ГО «Пошук-Захід» Богдан Пилипів, повідомили в Ужгородському прес-клубі реформ.

«На цьому місці, за свідченнями очевидців і їхніх дітей, поховано 640-650 загиблих, а учасники скаутського табору виривали тут ями. Коли ми 22 липня проїжджали повз це місце, то побачили групу дітей, які лопатами викопували землю. Керівника табору на той момент не виявилося. Діти пояснили, що роблять ями для сміття, але, наприклад, розміри викопаних ними ям становили 2,5х3м, 1х1,5м та 1х0,5м, а викопаний ґрунт узагалі був відсутній. При чому копали не поблизу табору, а на іншому боці дороги – там, де було здійснено поховання воїнів», – розповів Б. Пилипів.

Головний спеціаліст відділу захисту культурної спадщини Закарпатської ОДА Томаш Сопко підтвердив, що для проведення земляних робіт, згідно з законодавством, треба отримати спеціальний дозвіл. «Оцінку інциденту повинні дати правоохоронні органи, до яких ми звернулися. А за земляні роботи без дозволів передбачена кримінальна відповідальність, проте, на жаль, досі немає чіткої структури органів, які б це відстежували», – зазначив Т. Сопко.

За словами Богдана Пилипіва, сумніву у добрих намірах скаутів додає відсутність відповідей на багато запитань та той факт, що фінансував проект Федерації «Галицька Русь» громадянин Росії, «відомий поціновувач військового антикваріату».

«Федерація «Галицька Русь» не надала нам відповіді, щодо того, куди поділася викопана скаутами земля, чому діти копали ями на віддалі від табору на території поховань замість того, щоб скористатися звичайними сміттєвими баками, звідки саперні лопатки часів Першої світової війни, зафіксовані на фото скаутів тощо. Громадянин Російської Федерації, який фінансував проект Федерації «Галицька Русь» - відомий поціновувач військового антикваріату. Усе це викликає сумнів у добрих намірах дій організаторів табору і розкопок його учасниками на місці поховань солдатів», – наголосив Б. Пилипів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук