На Житомирщині суд підтвердив декомунізацію топонімів у Коростені

На Житомирщині суд підтвердив декомунізацію топонімів у Коростені

Житомирський окружний адміністративний суд відмовився скасувати розпорядження голови облдержадміністрації про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж комуністичних пам’ятників у Житомирській області. Про це повідомили у прес-службі Українського інституту національної пам’яті.

До суду звертався виконавчий комітет Коростенської міськради, який вважав здійснене головою ОДА перейменування об’єктів топоніміки протиправним та вимагав скасувати розпорядження у частині, яка стосується міста Коростень.

«Дослідивши обставини справи та подані сторонами докази, суд встановив, що процедура перейменування об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, була дотримана. А отже, підстав для скасування розпорядження голови ОДА немає», – сказано у повідомленні.

Зокрема, суд дійшов висновку, що згідно з законодавством органи місцевого самоврядування м. Коростень мали провести відповідну роботу та громадські обговорення з мешканцями, а вже за її результатами перейменувати відповідні об’єкти топоніміки. Однак таку роботу не провели. Тому відповідне рішення було прийнято головою облдержадміністрації згідно з наданими йому законом повноваженнями.

Понад 90% жителів Коростеня не підтримували перейменування вулиць у місті, міська влада затягувала процес перейменування, відтак рішення було прийняте на обласному рівні

Водночас на підставі аналізу доказів у матеріалах справи суд встановив, що громадськість Коростеня була обізнана та брала участь у перейменуванні, а міська рада та її виконавчий орган так само не були обмежені у своєму праві вносити пропозиції стосовно перейменування вулиць і провулків. Тому суд визнав позовні вимоги безпідставними та у задоволенні позову і скасуванні розпорядження голови ОДА відмовив.

Зазначимо, це вже друге рішення, ухвалене Житомирським окружним адміністративним судом щодо декомунізації. У серпні, розглянувши позов громадянина, який оскаржував законність згадуваного розпорядження голови Житомирської ОДА у частині перейменування об’єктів топоніміки м.Овруч, суд так само дійшов висновку, що розпорядження є законним і скасуванню не підлягає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук