На Житомирщині зафіксували випадок африканської чуми

На Житомирщині на території мисливського клубу ТОВ «КСК» 6 лютого 2016 року було знайдено трупи семи диких кабанів віком від 10 місяців до 5 років (7 голів). Ветеринари дослідили, вони загинули від африканської чуми. Про це повідомили у Державній ветеринарній фітосанітарній службі України.

«При дослідженні відібраних від 4 трупів кабанів проб біоматеріалу в державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 06.02.2016 встановлено діагноз – АЧС», – йдеться в повідомленні відомства.

У Радомишльському районі затвердили план ліквідації африканської чуми свиней, визнаили межі епізоотичного вогнища, зону захисту і нагляду. В осередку виявлення захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Створені групи з єгерських служб для депопуляції диких кабанів, бродячих собак і кішок в загрозливій зоні.

У зону захисту в радіусі 3 км увійшло с. Став-Слобода, в якому відсутнє поголів'я свиней.

Серед населення проводять роз’яснювальну роботу про небезпеку захворювання і заходи щодо недопущення занесення збудника АЧС в приватні господарства громадян.

Зазначимо, випадок захворювання на африканську чуму свиней у приватному господарстві був зафіксований на Чернігівщині у вересні 2014 року.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від АЧС немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук