На ЗНО у Львівському центрі оцінювання якості освіти зареєстровано майже 35 тис. осіб
В Україні для проходження ЗНО-2011 зареєстровано 260 000 учасників, із них 34 937 – у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти: 6905 осіб – у Волинській області, 17 778 – у Львівській області, 10254 - у Рівненській області.
Про це 24 травня на прес-конференції повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
«Із 2 до 24 червня в Україні триватиме зовнішнє незалежне оцінювання знань (ЗНО) для осіб, які мають документ про середню освіту, хочуть бажання стати студентами вищих навчальних закладів і вчасно зареєструвалися для участі в ЗНО-2011. Окрім випускників цього року, це випускники минулих років, які зареєструватися, або студенти вищих навчальних закладів, що навчаються на комерційній формі навчання і мають намір стати студентами на державній формі навчання - ми спостерігаємо таку практику протягом років. Для цього в Львівській області підготовлено 63 приміщення навчальних закладів, переважно, у 90%, це школи, і приміщення професійно-технічних навчальних закладів, які будуть працювати як пункти тестування. Загалом 63 пункти тестування будуть працювати 256 разів», - зазначила Лариса Середяк.
«Абітурієнти, які зареєструвалися, повинні мати на руках сертифікат з фотографією і голограмою, мають отримати запрошення. Запрошення – це документ, який можна видрукувати з персональної сторінки (на сайті РЦОЯО) або який надіслали через пошту. На запрошенні чітко вказано, в яке приміщення необхідно прийти на той чи інший предмет, на який зареєструвалися. На сайті Львівського регіонального центру на головній сторінці і на сторінці ЗНО-2011 є карти всіх міст, де відбуватиметься зовнішнє оцінювання. У Львівській області це міста Львів, Дрогобич, Стрий, Самбір, Червоноград, Жовква, Броди і Новояворівськ. Мережа пунктів цього року розширена за рахунок того, що немає сесій на історію України і математику, на українську мову є тільки дві сесії, а не три як було минулого року», - розповіла директор Львівського РЦОЯО.
З її слів, абітурієнт повинен знати, де розташований пункт тестування, у місті Львові доцільно поїхати подивитися, як добиратися до цього пункту тестування, які ходять маршрутки, скільки це займе часу, щоби не запізнитися, оскільки пропуск у пункт тестування починається о 10.15, і завершується о 10.50. Ще 10 хв. дається для того, щоб у приміщенні кожен міг знайти ту аудиторію, сісти і підготуватися.
На пункт тестування потрібно прийти з трьома документами: сертифікатом, документом, який посвідчує особу (паспорт чи свідоцтво про народження, хто реєструвався за свідоцтвом про народження повинен прийти з цим свідоцтвом), і запрошення, яке підтверджує, що саме в цьому навчальному закладі в списках є цей абітурієнт, і для нього підготовлений тестовий зошит. «У нас щороку є ситуації, коли за компанію ідуть в пункт тестування, а потім беруть таксі, і встигають чи не встигають доїхати до свого місця здачі тесту. Окрім документів потрібно мати дві ручки бажано чорного кольору, гелеві, які добре пишуть. У пункт тестування можна взяти пляшечку води, на якій не повинно бути формул на етикетці, що виявили минулого року в іншому регіональному центрі», - розповіла Лариса Середяк.
Також вона наголосила, що мобільні телефони та інші особисті речі можна буде покласти у спецмісце для особистих речей, але з собою не можна брати, окрім вищезазначених документів. Якщо черговий побачить, що мобільний телефон є в кишені (не зважаючи на те, чи ввімкнений він чи ні) він має право вивести з пункту тестування таку людину.