На Золочівщині віднайшли масове поховання вояків Другої світової війни

Знайдено останки і українських, і німецьких бійців

На Золочівщині віднайшли масове поховання вояків Другої світової війни

11 травня в Золочівському районі Львівської області на місці боїв 1944 року віднайшли масове санітарне поховання вояків часів Другої світової війни, які загинули в липні 1944-го.

«Дослідивши місце захоронення, ми прийшли до висновку, що тут захоронені вояки німецьких збройних формувань, при них є їхні особисті ідентифікаційні номери, які, власне, навели на думку і підтвердили, що це вояки німецького Вермахту. Серед них уже знайдено половинку ідентифікатора, на якому є нанесена шифровка, яка означає, що це є вояк, українець з української дивізії СС “Галичина”», – розповів Голова ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» (вони і знайшли поховання) Любомир Горбач, передає «Золочів.нет».

За його словами, наразі знайшли останки 19 загиблих вояків.

Інформацію про це захоронення товариству повідомили місцеві мешканці. Впродовж року на цій місцевості проводили пошукові роботи. І на досить великій глибині таки віднайшли це поховання.

«Під час війни, як прорвалася дивізія СС “Галичина” і йшла в нашу сторону, де ми жили, в нашому саду було дуже багато ранених. І я мала (закінчила тільки 4-й клас) з мамою ходила біля них, хто жив – ми їх напували. А як прийшла вже перша лава руських, вона їх всіх подострілювали. А потому хлопці сільські взяли і поховали їх, зробили могилу, біля тої могили ми, дівчата, ходили ще… А хто то був? Чи то були німці? Було багато і українців. І руський один похований там, бо навіть родина приїжджала, поминали його…» – розповіла місцева мешканка та очевидець тодішніх подій пані Надія Зілінська.

Знайдені останки німецьких вояків будуть перезахоронені на цвинтарі в селі Потеличі Жовківського району. Українських вояків поховають на Дивізійному цвинтарі в селі Червоне Золочівського району, заплановано це на 24 липня поточного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук