Наближений до Петра Порошенка юрист отримав контроль над великим газовим родовищем, – ЗМІ

Компанія, яка купила дозвіл без аукціону, афілійована з юристом «Блоку Петра Порошенка»

ЗМІ стверджують, що оточення Порошенка отримало контроль над родовищем на Полтавщині

Юрист з команди президента Петра Порошенка отримав фактичний контроль над перспективним газовим родовищем на Полтавщині. Згідно з попередніми оцінками, корисні копалини з цього родовища можуть дати 450 млн доларів США прибутку. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

18 травня 2017 року спеціальний дозвіл на користування надрами, а саме на розробку з подальшим видобуванням газу та газового конденсату на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі отримала ТОВ «Аркона Газ-Енергія».

Державна служба геології та надр України продала спецдозвіл цій фірмі без будь-якого аукціону всього 3,8 млн грн. Це – значно нижче від ринкової ціни на цей спецдозвіл, стверджують в «Укрнафті», яка роками вивчала й досліджувала велике газонафтове родовище в Полтавській області. Принаймні, кажуть, що самі вони були готові заплатити за нього щонайменше 45 млн грн. А в разі проведення торгів за системою аукціону, реальна вартість могла б зрости і до 110 млн грн, додають в «Укрнафті».

Суттєво зменшити вартість державної ліцензії для «Аркона Газ-Енергія» стало можливим завдяки заниженню реальних показників обсягу запасів газу на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі. Принаймні, за розрахунками самої «Аркони Газ-Енергії», на ньому можна видобути всього 320 млн м3 та 46 тис. тонн конденсату. Саме такі обсяги зафіксовані у виданому фірмі спецдозволі.

Водночас, спеціалісти «Укрнафти», які досліджували родовище багато років, видобувні запаси цього родовища оцінюють значно вище – у 1,6 млрд м3 та 130 тис. тонн конденсату. Сумарна вартість цих покладів, в разі успішного видобутку, нині становила б понад 12 млрд грн, або 450 млн доларів США.

У березні 2016 року статутний капітал «Аркона Газ-Енергія» становив лише 4 тис. грн. Але вже за два тижні після того, як компанія успішно отримала спецдозвіл, у неї з'явилися нові співвласники. Сталось це 1 червня 2017 року. Тоді 5% частки «Аркона Газ-Енергія» відійшло юристу та адвокату Олексію Гребенченку. На початку 2000-х років він працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Петро Порошенко.

Того ж таки 1 червня 2017 року попередні власники відступили ще половину своєї частки у фірмі на користь офшорної компанії Ashburi Universal LTD (Беліз). В єдиному держаному реєстрі юридичних осіб кінцевим бенефіціаром цієї белізької фірми вказана громадянка Панами – Ріна Ріос Родрігез (Rina Rios Rodriguez). Скоріш за все, вона є лише номінальним директором. На її ім’я також зареєстровані десятки інших іноземних офшорних фірм.

Журналісти дістали копії протоколу загальних зборів учасників та нову редакцію статуту «Аркона Газ-Енергія» від 1 червня 2017 року. Відповідно до цих документів, белізький офшор Ashburi Universal LTD на загальних зборах учасників товариства представляв Олексій Бондар – адвокат «Ековіс, Бондар і Бондар. Юридичне бюро», де, до слова, працював і Олексій Гребенченко – новий власник 5% частки в «Арконі».

У цьому ж юридичному бюро у 2007-2009 роках працював Олексій Маловацький – юрист з команди Петра Порошенка, нині член Вищої ради правосуддя.

Видання Liga.net назвало Маловацького «людиною Петра Порошенка». Під час позачергових виборів президента України у 2014 році він був заступником керівника юридичної служби Порошенка як кандидата в президенти і керував юридичною службою «Блоку Петра Порошенка» під час дострокових виборів до Верховної Ради восени того ж року.

Після успішних президентських виборів Порошенко залишив юриста Олексія Маловацького у своїй команді. Восени 2014 року Маловацький навіть балотувався до Верховної ради за списками «Блоку Петра Порошенка», але мав 84-е місце і не пройшов. Але вже згодом, за пропозицією тієї ж президентської політичної сили був висунутий на посаду члена у Вищу раду юстиції (зараз Вища рада правосуддя), де засідає і досі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук