НАБУ проводить обшуки в Окружному адміністративному суді Києва

Обшуки пов’язані з втручанням його суддів і керівників у роботу органів влади

Національне антикорупційне бюро прийшло з обшуками до Окружного адміністративного суду Києва. Про це 26 липня повідомляє Lb.ua із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що причини обшуку поки невідомі, а прес-служба НАБУ від коментарів наразі утрималася.

Проте варто уточнити, що саме цей суд приймав низку скандальних рішень, зокрема, зупиняв перейменування УПЦ МП, поновлював Романа Насірова на посаді голови ДФС, забороняв Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, скасовував націоналізацію «ПриватБанку» на прохання Коломойського.

Голова цього суду Павло Вовк брав участь у конкурсі до Верховного Суду і отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності. У своєму висновку вона, зокрема, навела факти, які, на її думку, свідчать про зв'язки з політичними силами. Зокрема, до того як стати суддею, він працював помічником Сергія Ківалова, який очолював парламентський комітет з питань правосуддя.

Загалом же, Окружний адміністративний суд Києва у першій інстанції вирішує спори з Урядом, міністерствами, Національним банком України, іншими центральними органами, спори щодо звільнення високопосадовців тощо. Фактично, він не має компетенції лише стосовно рішень президента, Верховної Ради, Вищої кваліфкомісії суддів, Вищої ради правосуддя, які можуть бути оскаржені одразу до Верховного суду.

Оновлено. Пізніше НАБУ і прокуратура повідомили, що обшуки в ОАСК пройшли через втручання його суддів і керівників у роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державного бюро розслідувань і Конституційного суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук