Окружний адмінсуд Києва обшукали через втручання його суддів у роботу влади

Суддів цього суду підозрюють у впливі на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Конституційного суду і ДБР

Окружний адмінсуд Києва обшукали через втручання його суддів і керівників у роботу влади

Прокуратура підготувала проект повідомлення про підозру щодо двох керівників і двох суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) за фактами втручання двох його керівників і двох суддів у діяльність низки органів влади, заявив керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Підготовлено проект повідомлення про підозру суддям Окружного адміністративного суду саме за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і організації прийняття завідомо неправосудних рішень», – сказав Горбатюк на брифінгу в п'ятницю, 26 липня, в Києві, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

За його словами, судді в ручному режимі приймали рішення про звільнення певних членів ВККС і призначення інших. Він також зазначив, що зафіксовано вплив на суддів Конституційного суду України, втручання в діяльність ВККС, інших судів і органів влади.

«Вплив на прийняття рішень Конституційним судом, ВККС і ВРП (Вищою радою правосуддя), на ДБР (Державне бюро розслідувань)… Величезний обсяг інформації з ознаками злочинів, яким буде дана правова оцінка», – сказав він.

Зокрема, зі слів Горбатюка, зафіксовано вплив на окремих суддів КС для прийняття певних рішень, пов’язаних з незаконним збагаченням і скасуванням люстрації.

У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник розповів, що Бюро забезпечувало оперативне супроводження дій прокуратури.

«Це не просто втручання в роботу суддів і держорганів … Це фактично використання повноважень судді неправосудним способом … Це не просто порушення, а загроза національній безпеці», – заявив Ситник.

Зі слів директора НАБУ, голова ОАСК Павло Вовк у вільному режимі може отримати в Службі безпеки України інформацію щодо прослуховування .., а ресурси ДБР судді використовували для тиску на інших людей ... Також Ситник розповів, що якщо знаходився суддя, який відмовляється це робити, на нього здійснювався тиск.

Слідчі встановили, що голова ОАСК створював штучні перешкоди роботі окремих членів ВККС, організувавши подачу позовних заяв проти них в своєму ж суді. Також організував перезавантаження комісії шляхом виключення з її складу непідконтрольних йому членів і введення туди лояльних йому людей.

«Під час досудового розслідування встановлено, що до розробленого Вовком плану були залучені не тільки окремі судді ОАСК, але і деякі правоохоронні органи, зокрема Державне бюро розслідувань, завданням якого було здійснення тиску на комісію з метою складання повноважень окремими її членами», – сказано у відеоролику, який Ситник і НАБУ показали на брифінгу.

Керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк також додав, що обшуки в Окружному адмінсуді Києва пов’язані саме з цією справою. За його словами, також обшуки пройшли в Суворовському райсуді Одеси, рішення якого теж блокували роботу ВККС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук