Народні депутати пропонують перейменувати 164 населені пункти в Україні

Народні депутати пропонують перейменувати 164 населені пункти в Україні

11 депутатів Верховної Ради пропонують перейменувати 164 населених пунктів на виконання закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Відповідний проект постанови №3854 було внесено до Верховної Ради 1 лютого.

Зокрема, у Донецькій області пропонується перейменувати Артемівськ на Бахмут, Артемівський район на Бахмутський район, Дзержинськ – на Торецьк, Красний Лиман – на Лиман.

Також запропоновано перейменувати Іллічівськ Одеської області на Чорноморськ.

Крім того, депутати хочуть перейменувати смт. Щорськ уДніпропетровській області на Божедарівку, смт. Кіровськ у Донецькій області – на Зарічне, а смт. Чапаєве у Харківській області – на Слобожанське.

Також проектом постанови передбачене перейменування 157 сіл і селищ по всій країні, зокрема 41 – у Харківській, 27 – у Донецькій, 24 – у Чернігівській, 20 – у Київській, 15 – у Кіровоградській, 9 – у Житомирській, 5 – у Запорізькій, по 3 – у Луганській, Миколаївській та Черкаській, по 1 – у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Одеській, Полтавській, Тернопільській та Херсонській областях.

Постанова в разі її прийняття набере чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

У пояснювальній записці проекту зазначено, що комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув ці пропозиції і рекомендував прийняти їх за основу та в цілому.

Авторами документу є депутати Сергій Власенко («Батьківщина»), Олена Ледовських, Андрій Река, Микола Федорук, Олена Бойко («Народний фронт»), Віталій Курило, Сергій Кудлаєнко, Олександр Дехтярчук («Блок Петра Порошенка»), Любомир Зубач, Олег Березюк («Об’єднання «Самопоміч») та Василь Гуляєв (група «Відродження»).

Нагадаємо, з 21 листопада почався другий етап дії закону про декомунізацію, відтоді парламент отримав право самостійно перейменовувати населені пункти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук