Верховна Рада отримала право самостійно перейменовувати міста і вулиці

На голів місцевих рад чекає кримінальна відповідальність за саботаж декомунізації

СуспільствоВолодимир Пиріг, 23 листопада 20158481
В питанні перейменування вулиць у нових міських, сільських і селищних голів є час до 21 лютого 2016 року

З 21 листопада починається другий етап дії закону про декомунізацію, коли парламент отримує право самостійно перейменовувати міста і вулиці в Україні, заявив перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій.

«Після 21 листопада, відповідно до закону, Верховна Рада має право самостійно визначати і приймати рішення про перейменування того чи іншого міста, тієї чи іншої вулиці, за поданнями Українського інституту національної пам'яті, за поданнями експертного співтовариства. І я можу вас запевнити, що Верховна Рада повною мірою скористається своїм правом, яке гарантує цей закон та передбаченими законом повноваженнями. Нехай ніхто не думає, що зможе зупинити процес декомунізації України», – сказав Парубій на прес-конференції в понеділок у Києві, передає “Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що до 21 листопада давалася можливість всім місцевим радам і громадам самостійно приймати рішення і пропонувати Верховній Раді ту чи іншу назву для свого населеного пункту, вулиці.

«І ми отримали в парламенті низку таких подань. Дуже характерно, що багато з них надійшли одразу після місцевих виборів – буквально першими рішеннями, які приймали новообрані місцеві ради в Донецькій і Луганській областях, були вирішенні про перейменування своїх міст, вулиць», – вказав він.

Перший віце-спікер запевнив, що до 21 лютого, що є, за його словами, символічною датою, тому що саме в цей день в 2014 році колишній президент України Віктор Янукович був змушений покинути Україну в результаті Революції Гідності, в період, коли в Україні згадують Майдан, парламент прийматиме рішення і «крок за кроком знищуватиме і відсікатиме тоталітарне минуле».

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович пояснив, що в інституті буде створена спеціальна експертна комісія з учених-представників академічних інститутів Національної академії наук України (Інституту історії України, Інституту української мови, Інституту української археографії та джерелознавства) і Національної спілки краєзнавців, яка подаватиме відповідні пропозиції в парламент.

«Крім того, ми звертаємося спеціально до представників громадських організацій, зокрема, Ініціативної групи “1 грудня”, щоб вони приєдналися до цієї роботи як дорадчий голос», – додав він.

В'ятрович звернувся до територіальних громад і зазначив, що в інституті готові до 21 грудня цього року почути їхню думку щодо перейменування міст і вулиць і врахувати її вже в експертних пропозиціях, які будуть подаватися до парламенту.

Він нагадав, що в питанні перейменування вулиць у нових міських, сільських і селищних голів є час до 21 лютого 2016 року, і позбавлення від тоталітарної спадщини у вигляді пам'ятників або пам'ятних табличок до 21 лютого також є безпосередньою відповідальністю місцевої влади.

«На другому етапі декомунізації ми переходимо від етапу колективної безвідповідальності до етапу індивідуальної відповідальності. Якщо міські голови не реалізують цей другий етап декомунізації, тоді, очевидно, кожен громадянин України може подати на конкретного міського голову до суду за саботаж виконання цього закону, і цим законом передбачена відповідальність, включаючи кримінальну», – наголосив голова Українського інституту національної пам'яті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук