У Харкові чиновники придумали спосіб, як зберегти радянські назви районів міста

СуспільствоЮлія Поліковська, 12 листопада 201515810
У Харкові чиновники придумали спосіб, як зберегти радянські назви районів міста
Топонімічна комісія на громадських слуханнях у Харкові

У Харкові назви трьох з п’яти районів міста, які за законом про декомунізацію потрібно перейменувати, пропонують залишити незмінними. Про це повідомив «Городской дозор».

Представники топонімічної комісії пропонують залишити Дзержинському, Жовтневому та Фрунзенському районам їх назви, і придумали підстави для цього.

«Якщо говорити про Жовтневий район, то в цьому році президент видав наказ – відзначити 70-річчя визволення України від нацистських загарбників. Це було в жовтні, тому Жовтневий район ми перейменовуємо на честь визволення нашої країни. Назва залишається, але з більш важливого приводу», – прокоментував історик і краєзнавець, професор університету ім. Каразіна Сергій Куделко.

Дзержинський район пропонують назвивати так на честь брата «залізного Фелікса» Владислава Едмундовича – видатного лікаря в області неврології і психіатрії, доктора медичних наук, професора і автора першого польського академічного підручника з неврології. У 1915 році він працював доцентом кафедри неврології та психіатрії Харківського університету.

Фрунзенський район також пропонують залишити Фрунзенським, але не на честь революціонера Михайла Фрунзе, а «на честь іншого гідної людини, яка носить це ж прізвище і не є членом комуністичної партії».

Лише Ленінський район пропонують перейменувати в Залізничний, а Орджонікідзевський - в Індустріальний.

Представники топонімічної комісії обгрунтовують свою пропозицію можливістю зекономити кошти з  бюджету міста на перейменування.

Зазначимо, громадські слухання з приводу перейменування топонімів у Харкові зірвали громадські активісти, який не сподобалися нові варіанти назв вулиць, районів, парків, які треба перейменувати. Громадські слухання перенесли на вечір 12 листопада.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук