До теми
У Львові стартували зйомки індійського кіно. За часів незалежності таке відбувається в нас вперше. Для зйомок у Львові обрали аж чотири локації. розпочали із Шевченківського гаю. Індійців найбільше вражають кольори нашої осені.
Рухи танцю головний герой повторює вже кілька разів. Аби при монтажі фільму режисер обрав найкращий кадр, за процесом він пильно стежить у моніторі. Не втомлюється повторювати і вдосконалювати танець актора хореограф. На дворі +3, а герой – Саі Дхарама ― у футболці і піджаку. Допоки сцени із героїнею ще немає, Ракул Пріт гріється у церкві.
«У моїй країні теж буває холодно, але не так. Ми не носимо багато одягу, як от зараз. Просто курточку чи щось накидуємо зверху і все, а тут важко», – розповідає головна акторка фільму Ракул Пріт.
Назва фільму «Переможець». Це індійське розважальне кіно ― сімейна драма про хлопця та дівчину. Кіноматограф на мові телугу, так званий Толлівуд. Назва виникла за аналогією з Голлівудом.
Саран Рапарті, продюсер з підбору локацій в Індії, Україну як знімальний майданчик відкрив нещодавно. Тут знімають танцювальні сцени.
«Україна є дуже хорошою локацією і місцем для нас, для цього фільму. Чудові для зйомки осінні кольори. Це перший індійський фільм, який знімають в Україні. І я дуже радий, що ми перші, які є тут», – каже продюсер з підбору локацій Саран Рапарті.
Таку локацію допомогла знайти продакшн-компанія з Грузії. Продюсер Іраклі Макацарія там вже шість років працює з ними. Це перший індійський проект в Україні і, запевняють, не останній.
«Вже на початку грудня ми запланували фільм на 20 днів, який будемо знімати у Львові. В майбутньому ми вже на другий проект, наприклад, набираємо кастинг. Є деяка кількість ролей, які будуть грати місцеві актори. Це тільки додаткова робота, додаткові можливості», – говорить продюсер Іраклі Макацарія.
Після Шевченківського гаю знімальним майданчиком гостям з Індії буде Стрийський парк, храм Святих мучеників Бориса і Гліба та парк Боднарівка. Пізніше кіношники поїдуть на Рівненщину в Тунель кохання та Київ. Ці локації у нас допомагала шукати Львівська кінокомісія.
«Це хороша така інвестиція і в нашу економіку, і в наш досвід. Тут залучені не лише індійські професіонали, тут залучені також і українські професіонали, компанії, які обслуговують, також є львівські і українські», – каже голова Львівської кінокомісії Ольга Райтер.
Індія знімає більш ніж три з половиною тисячі фільмів на рік. Для України це хороша можливість розвивати кінотуризм: робити відомі місця впізнаваними у кіно.