НАТО допоможе Україні ліквідувати радіоактивний могильник у Житомирській області

СуспільствоАндрій Стець, 28 вересня 20165480
НАТО допоможе Україні ліквідувати радіоактивний могильник у Житомирській області
На утилізацію радіоактивних відходів виділили 950 тис. євро

Україна з кінця вересня цього року за фінансування НАТО почне ліквідацію могильника радіоактивних відходів на об'єкті «Вакуленчук» в Житомирській області.

Цей проект буде втілено в рамках реалізації проекту Трастового фонду НАТО по захороненню радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об'єктів, повідомляє УНІАН.

Керівник секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки та постачання доктор Фредерік Пежо, проект було ініційовано Україною в 2010 році.

«Цей запит полягав у проханні про надання допомоги у ліквідації територій, на яких розміщувалися радіоактивні об'єкти, що з'явилися там унаслідок військової діяльності», - сказав Пежо.

За його словами, перший етап проекту розпочали 1 січня 2016 року, він полягав у обстеженні й складанні карти радіоактивного забруднення території. При цьому загальна сума проекту становить 950 тис. євро, з яких Україна вже отримала 848 тис. євро.

Як повідомив аташе з питань оборони посольства Німеччини в Україні полковник Норберт Несс, однією з цілей ліквідації могильника був ризик його використання для виготовлення радіоактивної зброї, так званих «брудних бомб».

До слова, згідно з проектом бюджету на 2017 рік, на утилізацію боєприпасів передбачено 140,8 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук