НАТО: Росія силою змінила національні кордони і продовжує цим займатися

СвітРоман Ганкевич, 29 листопада 20141530

Росія силою змінила національні кордони і надалі продовжує це робити.

Про це в суботу, 29 листопада, заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв'ю "Эхо Москвы".

”Росія силою змінила національні кордони й продовжує намагатися змінювати кордони знову ж таки силою. Це руйнує можливості для створення відносин партнерства з Росією, в яких ми зацікавлені”, - сказав Столтенберг.

При цьому він додав, що НАТО не хоче протистояння з Росією і ”холодної війни”.

”Ми зацікавлені в співробітництві, в конструктивних відносинах із Росією. Але проблема в тому, що цього повинна хотіти й Росія. І умовою конструктивних відносин, партнерства і співробітництва є взаємоповага. А мінімальний прояв поваги – це повага до кордонів, територіальної цілісності й суверенітету. Якщо ці принципи порушуються, то абсолютно очевидно, що подальше теж стає складним. І мені б, звичайно, дуже хотілося, щоб Росія зробила правильний вибір", - заявив генсек НАТО.

На його думку Росія може вибрати подальшу ізоляцію й продовжувати порушувати міжнародне право, намагаючись силою змінювати офіційні кордони, або ж стати на шлях співробітництва, тісного партнерства з НАТО, з міжнародним співтовариством, поважаючи інші країни й поважаючи міжнародне право.

"Мені б, звичайно, хотілося, щоб Росія обрала другий варіант”, - додав він.

Зі слів генсека, кроки НАТО щодо збільшення військового потенціалу - це просто відповідь Альянсу на дії Росії, і вони носять суто оборонний характер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук