НАТО за німецькі кошти допоможе Україні ліквідувати радіоактивний могильник

Це вже другий могильник радіоактивних відходів, ліквідація якого проходить за підтримки НАТО

Міністерство оборони України і Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ), в рамках Трастового фонду НАТО розпочали ліквідацію могильника радіоактивних відходів (РАВ) «Цибулеве», який розміщений на території військової частини А0981 в однойменному селі в Кіровоградській області, повідомив голова ДАЗВ Віталій Петрук.

«Ми вже маємо позитивний досвід впровадження таких проектів в Україні за підтримки НАТО. Два роки тому спільними зусиллями ми очистили “Вакуленчук” у Житомирській області від РАВ. Тепер ми беремося за новий об'єкт у Кіровоградській області. Для нас важливо продовжувати роботу в цьому напрямі, тому що такі проекти допомагають зменшити вплив радіонуклідів на навколишнє середовище і поліпшити загальний стан радіаційної безпеки в Україні», – зазначив голова ДАЗВ, якого процитувала агенція УНІАН.

Петрук додав, що вартість проекту становить 1,5 млн євро і термін його реалізації – 18 місяців. Кошти для реалізації проекту надає Німеччина.

Петрук уточнив, що НАТО буде відповідальним за всі аспекти управління проектом, а ДАЗВ займатиметься роботами, що стосуються поводження з РАВ.

Керівник держагентства повідомив, що проект реалізовуватиметься в три етапи: радіаційне обстеження об'єкта; попередня обробка РАВ, їх вилучення, кондиціювання, пакетування в відповідні контейнери і транспортування до місць поховання; рекультивація території об'єкта і відновлення території до свого початкового стану.

Також Петрук додав, що є ще 5 могильників РАВ на території військових об'єктів України, крім “Вакуленчука”, проект з ліквідації якого був успішно завершений у 2017 році. З них два об'єкти перебувають в анексованому Криму, а один на окупованій території Донбасу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук