Порошенко пояснив причини закріплення в Конституції курсу України на членство в ЄС і НАТО

Президент заявив, що Україна обов’язково повернеться у велику родину європейських народів

Фіксація в Конституції України курсу на вступ до ЄС і НАТО є сигналом не лише для українського суспільства про твердість намірів, а й месиджем західним партнерам, заявив президент України Петро Порошенко на 15-ій Щорічній конференції YES (Ялтинська європейська стратегія) у Києві в п’ятницю, 14 вересня.

«Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни, й ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції - це не лише сигнал суспільству про твердість намірів. Це не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві: «До свиданья, наш ласковый Миша, возвращайся в свой сказочный лес!» Це месидж і нашим західним партнерам: ви неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті. На закритому засіданні саміту абсолютно всі керівники Євросоюзу твердо наголосили: “Пане президенте, двері НАТО для вас відкриті”. А ми ніколи й не сумнівалися, відверто кажучи. Ми обов'язково цим скористаємося, і ми обов'язково повернемося у велику родину європейських народів», – сказав Порошенко, якого процитувала агенція «Укрінформ».

Він додав, що європейські та євроатлантичні прагнення України варто розглядати в ширшому світовому і європейському контексті. «Не лише нам потрібні Євросоюз і не лише нам потрібне НАТО. Рівно настільки ж ми необхідні їм. Не тільки НАТО дасть нам дієві гарантії безпеки, але й ми з нашою новою армією... істотно зміцнимо східний натівський фланг», – переконаний президент.

Він додав, що до Альянсу Україна прямує не з порожніми руками, а «де-факто пропонує цьому оборонному блоку одну із найсильніших армій континенту».

«І головне, у нас є унікальний досвід, як захищатися і, я відкину дипломатію, як бити російського агресора», – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко 3 вересня зареєстрував у парламенті поправки до Конституції, в яких закріплюється курс України на членство в Євросоюзі і НАТО, в яких визначена відповідальність усіх органів влади за реалізацію стратегії вступу України до цих організацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук