З’явився текст поправок Порошенка до Конституції України

Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який закріплює членство України в ЄС і НАТО у Конституції.

Текст президентського законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору (НАТО) увечері в понеділок, 3 вересня, з’явився на сайті Верховної Ради.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору».

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів, у свою чергу, забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі конституційними змінами пропонують закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою». Нагадаємо, цей пункт дозволяв тривалий час перебувати в Криму базам Чорноморського флоту Росії, яка, згодом, анексувала Крим.

У пояснювальній записці до законопроекту Порошенко зазначив, що російська збройна агресія спричинила докорінні зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі України, що обумовлює необхідність пошуку нових механізмів гарантування національної безпеки та чіткого закріплення в основному законі держави незворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтеграція України.

«Для Українського народу інтегрування до ЄС та НАТО є рівнозначним забезпеченню незалежності нашої держави», – написав Петро Порошенко у пояснювальній записці й додав, що курс України на вступ до ЄС і НАТО підтримує «переважна більшість українського суспільства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук