НАТО розпочинає найбільше нарощування потужностей з часу завершення «Холодної війни»

СвітЛюбко Петренко, 5 лютого 20152410

До теми

НАТО розпочинає найбільше нарощування потужностей з часу завершення «Холодної війни»
Єнс Столтенберґ

НАТО розпочинає наймасштабніше розширення своїх військових можливостей з моменту закінчення «Холодної війни». Про це, як повідомляє сайт газети Süddeutschen Zeitung, заявив Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберґ в під час відкриття засідання ради НАТО в Брюсселі.

«Ми приводимо наш курс і наші сили у відповідність з глобальною ситуацією в галузі безпеки», – зазначив керівник Альянсу.  

Передовсім план реформ передбачає нарощування сил швидкого реагування (Nato Response Force, NRF) удвічі – до 30 тисяч вояків. До 2016 року вони вже повинні бути цілком готовими до того, щоб упродовж кількох днів прибути в регіон збройн6ого конфлікту.

Окрім того, планується створити команду сил над швидкого реагування, котра налічуватиме 5 тисяч осіб. Вони вже мають прибувати в необхідний пункт призначення упродовж одного-двох днів.

Столтенберґ також про анонсував створення шести командних центрів НАТО у так званих «зонах ризику»: у Балтійських державах, а також Польщі, Болгарії та Румунії.

Генсек НАТО зазначив, що реформа в Альянсі стала реакцією на дії Росії в Криму та в Східній Україні. У той же час Столтенберґ запевнив: «НАТО не шукає протистояння з Росією. Однак співпраця повинна опиратися на довіру, повагу міжнародних зобов'язань і кордонів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми

Nato will massiv aufrüsten Süddeutschen Zeitung
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук