НБУ пояснив подорожчання долара США у липні
До знецінення гривні в липні призвело, насамперед, посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку. Про це в понеділок, 30 липня, пише «112 Україна» з посиланням на главу ради Нацбанку України Богдана Данилишина.
За його словами, в липні офіційний обмінний курс гривні щодо долара США знецінився майже на 50 копійок. Це породило хвилю публікацій і репортажів на цю тему.
«При цьому рідко згадують про те, що ще в двадцятих числах січня поточного року курс гривні досягав майже 29 грн за долар США і в наступні кілька місяців курс зміцнився більш, ніж на дві з половиною гривні, після чого стабілізувався. Такі розміри коливань фіксувалися і в минулому році», - повідомив він.
Данилишин зазначив, що в липні гривня знецінилася, насамперед, через посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.
«З одного боку, попит зумовили імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого - додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ і виплати нерезидентам за гривневими ОВДП. При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами. Крім цього, вони використовуються експортерами як оборотні кошти, що знижує необхідність «заведення» виручки в іноземній валюті в Україні», - зазначив глава ради Нацбанку.
За його словами, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, обумовлене впливом короткострокових факторів. Однак з метою попередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що робив минулого тижня.