НБУ зажадав виписки з рахунків співробітників «1+1» і «Кварталу 95»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 8 лютого 201814331
У переліку осіб, які цікавлять НБУ, артисти «Кварталу 95»

Департамент виїзних перевірок банків Національного банку запросив у «ПриватБанку» виписки з рахунків, відкритих і в головному офісі, і в кіпрській філії, на імена топ-менеджерів, журналістів і ведучих «1+1 Медіа», а також співробітників «Кварталу 95». Відповідний документ оприлюднила прес-служба медіа-холдингу, пише УНІАН.

Серед тих, хто цікавить НБУ, є Олександр Ткаченко, Олександр Дубинський, Володимир Зеленський, Алла Мазур, Наталія Мосейчук, Лідія Таран, Соломія Вітвіцька, Марічка Падалко, Іванна Найда та інші.

У медіа-холдингу заявили, що розглядають цей запит як «прямий тиск з боку вищого керівництва країни і спроби політичного переслідування напередодні виборів».

Адвокати медіахолдингу нагадали, що його співробітники захищені банківською таємницею. Але, згідно з правилами зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, банки зобов'язані на вимогу НБУ надавати виписки з рахунків під час інспекційних перевірок і в разі безвиїзного нагляду.

Між тим, у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна» в Нацбанку повідомили, що під час інспекційної перевірки «ПриватБанку» НБУ виявив ряд транзакцій з ознаками правопорушень, після чого зробив більше 70-ти запитів за такими операціями по рахунках більше 200 юросіб, а також осіб, які пов'язані або можуть бути пов'язані з ними.

«Поява в публічній площині лише одного із запитів з акцентом виключно на представниках медіа-спільноти може свідчити про спроби маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк і впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПриватБанку до націоналізації», - заявили в НБУ.

За умови підтвердження підозрілого характеру операцій буде інформувати правоохоронні органи і Держфінмоніторинг.

Нацбанк також нагадав, що відповідно до закону про банки і банківську діяльність має право на збір відомостей про банківські рахунки клієнтів під час проведення банківського нагляду, проте такі залишаються банківською таємницею.

Медіахолдинг «1+1 Медіа» належить Ігорю Коломойському. Держава судиться з ним з приводу компенсації збитків, пов'язаних з доведенням «ПриватБанку» до неплатоспроможності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук