Національний банк випустив копію 100-гривневої купюри 1918 року

Сувенірну банкноту створили з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років

НБУ надрукував 100 тис. штук сувернірних банкнот

З 17 грудня Національний банк випустить сувенірну банкноту, яка відтворює дизайн української банкноти номінальною вартістю 100 гривень, введеної в обіг 17 жовтня 1918 року. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Сувенірна банкнота створена з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та друку перших українських паперових грошей.

НБУ нагадує, що навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву грошей з рублів на гривні, аби підкреслити спадкоємність традицій держави з часів Київської Русі. Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах.

Сувенірна банкнота «Сто гривень» виготовлена ​​на папері з водяним знаком (зображення тризуба). Її розміри: 80×170 мм. Тираж сувенірної банкноти - 100 тис. штук (зокрема 50 тис. штук в сувенірній упаковці).

Лицьовий бік сувенірної банкноти

Зворотний бік банкноти

Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – банкнота 1918 року номіналом 100 гривень, ліворуч від якої написи: НЕ Є ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ (вертикальний напис), УКРАЇНА (угорі), До подій Української революції 1917 – 1921 (унизу); тризуб – історичний символ, який розташований на банкноті 1918 року, та рік друку банкноти – 2018.

Ліворуч від основного зображення (унизу) – оптично-змінне зображення 100 РОКІВ, колір якого під час зміни кута нахилу банкноти змінюється від золотистого до зеленого.

Придбати сувенірну банкноту «Сто гривень», яка не є платіжним засобом, можна в пунктах продажу: відділах касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділах грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку в регіонах, а також у банках-дистриб’юторах.

Заявлена вартість купюри становить 70 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук