Національний екзит-пол на президентських виборах проведуть три соціологічні центри

Організатори «Національного екзит-полу» розповіли про методику його проведення і про те, скількох виборців планують опитати

Під час першого туру президентських виборів 31 березня, три соціологічні центри спільно проводитимуть «Національний екзит-пол-2019» (опитування виборців після виходу з дільниць).

У проекті братимуть участь Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, повідомила прес-служба «Демократичних ініціатив».

Перші результати екзит-полів, які міститимуть дані станом на 18:00 31 березня, будуть оприлюднені того ж дня на прес-конференції, яка розпочнеться о 19:45 в приміщенні державної інформагенції «Укрінформ». А найсвіжіші дані, які враховуватимуть результати опитування станом на 20:00 (час закриття дільниць) соціологи оприлюднять о 23:00 на прес-конференції в тій самій агенції. Крім того, результати екзит-полу також оприлюднять на його сайті.

Соціологи планують опитати приблизно 17 тис. виборців на 400 дільницях у всіх регіонах України. На кожній з дільниць працюватимуть по 2-3 інтерв’юери, які пройдуть спеціальне навчання. Вони матимуть спеціальні бейджики із символікою «Національного екзит-полу». При цьому цей екзит-пол не охоплюватиме спецдільниць, наприклад – у лікарнях чи в’язницях.

Національний екзит-пол буде проводитися за принципом таємного голосування.

«Суть методики полягає в тому, що під час проведення анонімного опитування замість прямого запитання «Скажіть, за кого Ви проголосували?», респондент сам заповнює паперову анкету, що починається із цього запитання, і вкидає її в скриньку екзит-полу. Крім цього, анкета міститиме запитання про стать, вікову групу, освіту, а також час прийняття рішення, за кого голосувати. При цьому респондента проситимуть заповнити демографічні питання, але зазначать, що це не обов'язково», – сказано у повідомленні «Демократичних ініціатив».

Загалом це вже 15-й екзит-пол, який «Демократичні ініціативи» проводять на виході з виборчих дільниць, починаючи з 1998 року.

Зазначимо, що цей екзит-пол – не єдиний, який проводитиметься в Україні в день першого туру президентських виборів. Наразі відомо, що свій екзит-пол також проводитимуть телеканали «112 Україна» і NewsOne, які перебувають під контролем кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука. Ці телеканали замовили екзит-поли в австрійського Інституту SORA і центром «Соціальний моніторинг».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук