Науковці NASA успішно виростили картоплю в умовах, наближених до «марсіанських»

СвітАндрій Стець, 9 березня 20172860
Картопля успішно проросла, дала пагони і потім почала формувати бульби

Експерти Міжнародного центру картоплі і фахівці NASA заявили про успішне завершення експериментів з вирощування картоплі в умовах, наближених до тих, які існують на Марсі.
Про це інформує спеціалізований сайт для науковців Phys.org.

«Якщо рослини можуть пережити ті умови, які ми створили в нашому CubeSat, то тоді є великі шанси на те, що вони виживуть і на Марсі. Ми повторимо ці досліди кілька разів для того, щоб зрозуміти, які сорти картоплі будуть найкраще рости на Марсі», – заявив астробіолог NASA Хуан Вальдівія-Сільва.

Експеримент, про початок якого NASA оголосило в лютому минулого року, став своєрідною перевіркою одного з ключових елементів сюжету роману Енді Уіра «Марсіанин» і однойменного фільму, в яких астронавт Марк Уотні виявляється загубленим на Марсі.

Герой фільму, усвідомивши, що залишився сам на Марсі, створює теплицю і починає вирощувати картоплю, витягуючи воду для поливання з ракетного палива, що дозволило йому харчуватись.

Відео International Potato Center

NASA і перуанські агрономи фактично повторили подвиг героя фільму, виростивши бульби картоплі всередині спеціально обладнаного корпусу від мікрозонда системи CubeSat, в якому підтримувалися умови, максимально наближені до марсіанських.

За словами науковців, при додаванні належної кількості води і поживних речовин картопля успішно проросла, дала пагони і потім почала формувати бульби.

Найближчим часом фахівці NASA і Міжнародного центру картоплі планують повторити експерименти і підібрати той сорт картоплі, який був би найбільш урожайним і зручним для вирощування з точки зору майбутніх марсіанських колоністів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук