Найкращі і найгірші школи Львова та Львівщини. Рейтинг 2019
Суспільство

Найкращі і найгірші школи Львова та Львівщини. Рейтинг 2019

Великий щорічний рейтинг усіх шкіл

Назарій Тузяк, 30 серпня 54978 6

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив детальні результати ЗНО по всіх школах. Ми відібрали з них результати кожного випускника у Львівській області і на основі цих даних створили рейтинг найкращих шкіл в області.

Такий рейтинг ми укладаємо третій рік поспіль (рейтинг 2017, рейтинг 2018). Цього разу вирішили не обмежуватися лише 25 найкращими, а додали можливість знайти свою школу і порівняти її результати із лідерами – для цього на кожній графіці є рядок пошуку, який дозволяє за частиною назви (не обов'язково за початком) знайти навчальний заклад і додати його в рейтинг для порівняння. Офіційні назви шкіл ми скоротили до територіальної приналежності, номера закладу або імені видатної особи, на чию честь він названий. Щоб подивитися на рейтинг за окремими предметом, достатньо клікнути на назву цього предмета зверху графіки.

Дані про всі школи ми також нанесли на інтерактивну карту, розділивши навчальні заклади на три умовні групи – «добрі», «середні» та «погані».

***

Як ми визначали. Ключовим у цьому рейтингу є порівняння шкіл за відсотком випускників, які здали ЗНО на високі бали (180 і більше). По суті, ми вираховуємо шанс отримати добре підготовленого випусника в кожній школі. Аби охопити різноманітні інтереси, до уваги ми брали чотири найпопулярніші предмети – українську мову/літературу, історію, математику та англійську мову. Підсумковий результат кожної школи – це сума чотирьох показників, (відсотка випускників, які здали ЗНО на 180 і більше балів з кожного із цих предметів).

Якщо у школі якийсь із предметів здавали менше 10 учнів, то через надто низьку вибірку ми не враховували цей показник, відтак заклад не отримував балів з цього предмету. Це стало причиною зміни лідера у цьогорічному рейтингу: за підсумками чотирьох предметів, Львівський фізико-математичний ліцей опустився на другу позицію, оскільки цього року історію в ньому здавали менше 10 випускників. В укладеному на основі середніх балів ЗНО рейтингу порталу «Освіта.ua» цей ліцей перебуває на першій позиції.

***

Найкращі школи Львова

Лідером цьогорічного рейтингу є Львівська академічна гімназія, яка минулого року була на третій позиції. Обійти Львівський фізико-математичний ліцей, який два роки поспіль займав перше місце, їй вдалося виключно завдяки результатам із історії – високі бали на ЗНО з цього предмету отримали 69% випускників закладу (ті, які здавали історію). Третьою у рейтингу 2019 року йде Класична гімназія при ЛНУ ім. І. Франка, яка у 2018 році була на четвертій позиції.

При цьому Львівський фізико-математичий ліцей, як і попередні роки, залишається найкращим за результатами української мови/літератури та математики – високі бали з цих предметів отримали більше 80% випускників ліцею. За результатами із англійської випускники ліцею займають другу позицію, поступаючись лише Ліцею №8.

Рядок пошуку школи може некоректно відображатися на деяких мобільних пристроях

Львівський фізико-математичний ліцей є беззаперечним лідером і за кількістю випускників, які отримали на ЗНО максимальні 200 балів. Це 17 учнів, один з яких отримав 200 балів з двох предметів – математики та фізики. Це при тому, що у Львові немає жодної іншої школи, в якій було б більше двох випускників, які набрали 200 балів. Всього у Львівській області 200 балів отримали 39 випускників.

У списку 25 найкраших шкіл вісім нових навчальних закладів, які у 2018 році були нижче 25 місця. Найпомітніший прогрес – у закладу «Школа-садок "Софія"», який цього року увійшов у десятку найкращих. У топ-10 найкращих львівських шкіл є лише один приватний заклад– Львівська приватна українська гімназія (сьоме місце).

Найкращі школи Львівщини

У рейтингу 25 найкращих шкіл Львівської області значно серйозніші зміни – тут оновилися 16 позицій. Минулорічний лідер по області Бродівська гімназія ім. І. Труша опустилася на 39 місце. Її місце найкращої школи області зайняла стрийська Школа-гімназія ім. А. Шептицького. На другому місці йде Дрогобицька гімназія ім. Б. Лепкого, на третьому – Самбірська гімназія.

Більшість із шкіл, які й минулого року були в обласному топ-25, зараз покращили свої позиції. Половина зі списку 25 найкращих в області шкіл припадає на чотири міста – Дрогобич (чотири школи), Стрий, Червоноград та Самбір (по три школи). З-поміж них виділяється Стрийська школа №2 ім. А. Корчака, випускниця якої отримала по 200 балів одразу з двох предметів – мови/літератури та хімії.

Рядок пошуку школи може некоректно відображатися на деяких мобільних пристроях

Загалом школи області мають суттєво нижчі результати ЗНО ніж школи Львова. Але є кілька винятків. Передусім це стрийська Школа-гімназія ім. А.Шептицького, Дрогобицька гімназія ім. Б.Лепкого, Самбірська гімназія, Радехівська спеціалізована середня школа та Новояворівський НВК, які за результатами ЗНО входять в консолідований рейтинг шкіл як міста, так і області. Цікаво, що в рейтингу 2017 року Новояворівський НВК поступався лише Львіському фізико-математичному ліцею та Класичній гімназії ім. І. Франка.

Результати всіх шкіл Львова та області

Працюючи над рейтингом, ми порівняли результати випускників більше 560 шкіл. Більшість зі них ми нанесли на карту (відкинули лише ті, в яких замало випускників), умовно поділивши на три категорії.

Перша категорія – це школи, в яких більше 50% випускників отримали високі бали на ЗНО (точніше, в яких щонайменше 50% тестів здаються на високі бали – кожен випускник здає ЗНО із щонайменше трьох предметів). Школи із високими результатами позначені на карті зеленим кольором.

Друга категорія – школи, в яких високі результати тестів мають більше 5% випускників (але менше 50%). Таких в області більше 220 і всі вони позначені оранжевим кольором. До третьої категорії належать школи, в яких високі бали траплялися менш ніж в 5% випадків. Такі школи позначені червоним кольором і їх найменше.

На карті є рядок для пошуку школи, в який можна вписати назву або частину назви закладу, щоб подивитися його результати. Щоб подивитися назву школи, достатньо навести мишку над позначкою на карті, щоб переглянути результати ЗНО – клікнути на позначку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Залиште відгук