Майже 14% випускників початкової школи в Україні не вміють читати і рахувати

Ці учні мають проблеми з математичною та читацькою компетентністю

В Україні майже 14% учнів, які закінчили початкову школу, не досягли базового рівня у математиці та читанні. Про це заявив заступник міністра науки та освіти Вадим Карадній під час виступу на Серпневій конференції педагогічних і науково-педагогічних працівників Києва, повідомив «Укрінформ».

«13,6% четвертокласників не досягли базового рівня математичної компетентності. Йдеться про те, що 14% не можуть здійснювати елементарні математичні операції: додавання, віднімання, множення та ділення. Ці базові навички для чотирикласників відсутні. Для них також є дуже складними завдання на міркування та аналіз», – заявив Карадній.

Також, за його словами, майже 14% четвертокласників не досягли базового рівня читацької компетентності.

«Базовий рівень – це прочитати текст, його зрозуміти та знайти інформацію до певного завдання. Дослідження також виявило, що хлопчики мають значно нижчі результати з читання, ніж дівчатка. Це щодо читання, у математиці ці результати – однакові», – зазначив Карадній.

Він також додав, що згідно з даними МОН, третина українських школярів-чотирикласників почуваються нещасливими у школі, близько 7,5 % мають проблеми із вчителями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук