Найвірогідніше вибори міського голови Львова відбуватимуться у два тури

Головні новини Львова 26.10Оксана Лабойко, 26 жовтня 2015, 08:06 1435 0

За даними екзит-полів чинному міському голові Андрію Садовому до перемоги у першому турі не вистачає трохи більше одного відсотка голосів. Якщо результати голосування зійдуться з прогнозами соціологів, його опонентом у перегонах стане свободівець Руслан Кошулинський, якому соцопитування пророкують 13-14% голосів львів'ян.

Свій результат на цих виборах міський голова Львова називає найкращим за усю свою політичну кар'єру. Два екзит-поли, які проводили на виході із дільниць, прогнозують йому майже 49% голосів львів'ян. Та все ж не 50%, які б дозволили перемогти у першому турі. Сам очільник міста каже - другого туру не боїться.

«Проведення виборів у два тури - це є правильно. Тому що на минулих місцевих виборах ми отримували результати, коли мерами ставали люди маючи підтримку 15-20%, а це недопустимо, тому що без довіри дуже важко працювати. Чи вибори в один тур чи вибори в два тури, мені здається це не принципово, головне, щоби людина мала велику підтримку», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Якщо вірити соцопитуванням, опонентом лідера «Самопомочі» у другому турі голосування стане представник «Свободи». І хоч розрив у їхніх результатах дуже великий, Руслан Кошулинський також впевнений у своїх силах.

«70% діючих мерів програвали у другому турі. Йде мобілізація виборця, який не голосував, він мобілізований і хоче досягнути якоїсь перемоги і враховуючи те, що є кандидати, які посіли друге, третє місце після мене, тобто гіпотетично їхній виборець може проголосувати за мене», – каже кандидат на міського голову Львова Руслан Кошулинський.

Те, що саме Кошулинський буде другим у виборчих перегонах для багатьох політологів стало несподіванкою.

«Він, на мою думку, запізно почав свою виборчу кампанію, але на його користь зіграло те, що ті опоненти, які виглядали найреальнішими і розгортали свою кампанію довго і планомірно, вони самі по собі не були такими яскравими», – доповнив політолог Ігор Танчин.

Тож кажуть, якщо другий тур таки оголосять, він обіцяє бути цікавим.

«З одного боку ми можемо говорити і очікувати, що відбудеться консолідація протестного по відношенню до міського голови електорату. Хоча я не думаю, що голоси всіх кандидатів відійдуть до Руслана Кошулинського. Другий чинник, який буде впливати на результати, він пов'язаний з явкою виборців», – пояснив політолог Анатолій Романюк.

Якщо явка виборців буде низькою, - додає Анатолій Романюк, - то результат Кошулинського може зрости. Бо хоч Свобода суттєво втратила у підтримці від останніх місцевих виборах, її електорат - найстабільніший і найдисциплінованіший.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук