НАЗК почало перевірку декларацій Зеленського і Порошенка

НАЗК перевірить декларації низки топ-чиновників, в тому числі двох президентів України

У понеділок, 20 липня, Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку декларацій Володимира Зеленського і Петра Порошенка. Про це повідомила прес-служба НАЗК у Telegram.

«Розпочато перевірку декларацій осіб, які обіймали посаду Президента України у 2019 році: Володимира Зеленського і Петра Порошенка (декларації за 2018 і 2019 роки)», – йдеться у повідомленні.

Також НАЗК розпочало перевіряти е-декларації міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, екс-міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета, екс-міністра охорони здоров’я Ілля Ємця, екс-міністра оборони Андрія Загороднюка, екс-глави МЗС Павла Клімкіна, екс-міністра культури Євгена Нищука, голови Харківської ОДА Олексія Кучера.

Крім того, НАЗК почало перевіряти й першого заступника начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександра Шефера, начальника відділу забезпечення роботи міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Костянтина Мар’євича, директора КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» Сергія Перепелятника, заступника начальника ЖЕД «Печерськжитло» Ларису Ткач.

Варто нагадати, що 7 липня Зеленський зізнався, що не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

У 2019 році родина президента отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

Згідно із законодавством, Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП. Проте до реєстру не надходили такі повідомлення.

Зеленський наголошує, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення відповідно до чинного законодавства.Д

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук