НАЗК виявило порушення у деклараціях чотирьох віце-прем'єрів

Засідання громадської ради НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило порушення в електронних деклараціях віце-прем'єр-міністрів України Володимира Кістіона, Геннадія Зубка, В'ячеслава Кириленка та міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. Цю інформацію було озвучено на сьогоднішньому засіданні агентства.

Було встановлено, що віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кістіон в деклараціях за 2015 і 2016 роки подав недостовірну інформацію про майнові права на спальний корпус у Вінницькій області та перелік його співвласників. Крім того, він вказав неправдиві відомості про загальну площу орендованої квартири.

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в декларації за 2015 рік подав неправдиву інформацію про нерухомість, якою володіє. Із порушеннями також задекларовано автомобіль Toyota Rav4, який належить його дружині.

Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко під час заповнення декларації за 2015 рік вказав недостовірні відомості про кадастровий номер земельної ділянки, виділеної під будівництво. Він також не вказав у документі інформації про доходи своєї дружини за цивільно-правовим договором – 5,9 тис. грн.

Порушення в декларуванні у 2016 році, яких припустився міністр молоді та спорту Ігор Жданов, стосуються майнових прав на квартиру: не вказано інформації про право користування житлом членами сім'ї. Крім того, Жданов не задекларував доходів на загальну суму 6,8 тис. грн – стипендії дочки і дохід від громадської організації «Національний олімпійський комітет».

У НАЗК зазначили, що подавання неправдивих даних в е-деклараціях є порушенням закону «Про запобігання корупції», однак підстав для притягнення чиновників до адміністративної або кримінальної відповідальності немає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАЗК планує змінити порядок проведення повної перевірки електронних декларацій. Зокрема, будуть змінені критерії, за якими уповноважені особи НАЗК приймають рішення про початок перевірки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук