НАЗК зупинило держфінансування «Слуги народу» до кінця року

«Слуга народу» почала процедуру перенаправлення свого держфінансування на боротьбу з коронавірусом

Національне агентство з питань запобігання і протидії корупції зупинило фінансування політичної партії «Слуга народу» на III та IV квартали 2020 року. Про це 30 квітня повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що фінансування було зупинено у зв’язку зі зверненням партії до НАЗК 23 квітня 2020 року. Загальна сума коштів, від яких відмовилася партія — більш як 70 млн грн.

Звернення партії пов’язане з прагненням перенаправити ці кошти на потреби українських медиків та засобів їх захисту від пандемії коронавірусу.

Наразі НАЗК готує звернення до Міністерства фінансів про можливість зменшення НАЗК видатків за бюджетною програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій». Мінфін має прийняти рішення про перенаправлення цих коштів.

Нагадаємо, що 26 березня «Слуга Народу» вирішила відмовитися від державного фінансування діяльності на 2020 рік, яке передбачено законом, щоб спрямувати ці кошти на боротьбу з коронавірусом.

Але журналісти Bihus.info з'ясували, що «Слуга Народу» не може відмовитися від державного фінансування, бо це неможливо за законом.

Однак після цього, партія знайшла спосіб перенаправити кошти, і тепер, згідно з ухваленими змінами до бюджету, політичні партії можуть відмовлятися від держфінансування на один чи декілька кварталів або ж на цілий рік.

Зазначимо, що у 2020 році, за даними НАЗК, державне фінансування на статутну діяльність отримують п’ять політичних партій – «Слуга Народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос». На це у бюджеті передбачено понад 280 млн грн. З цих грошей понад 140,5 млн грн будуть виділені на «Слугу народу». «Опозиційна платформа – За життя» має отримати – 42,5 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 26,6 млн грн; «Європейська Солідарність» – 26,4 млн грн; «Голос» – 18,9 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук