Названо головну загрозу людству, що вбиває більше за СНІД і туберкульоз

СвітЮрій Никорак, 7 липня 201638800
Названо головну загрозу людству, що вбиває більше за СНІД і туберкульоз
Вірусний гепатит існує у п'яти формах — A, B, C, D, E

Дослідники з Імперського коледжу Лондона та Університету штату Вашингтон з'ясували, що вірусний гепатит став однією з основних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. Захворювання стало в один ряд з туберкульозом, малярією та ВІЛ.

Вчені проаналізували дані з 183 країн, зібрані в період з 1990 по 2013 рік, йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті EurekAlert!, цитує Лента.ру.

Як відомо, вірусний гепатит існує у п'яти формах — A, B, C, D і E — і може передаватися через тілесні рідини, а також через їжу та напої, забруднені фекаліями.

Згідно з результатами дослідження, винуватцями більшості смертельних випадків — 96 відсотків — були віруси гепатиту В і С, які викликають цироз і рак печінки. Симптоми включають втому, жовтяницю і нудоту, проте у більшості людей інфекція перебігає безсимптомно, поки не виникають серйозні ускладнення.

Кількість смертей через вірусні гепатити за 23-літній період зросла на 63%. Смертність була вищою в країнах з високим і середнім рівнем доходів, ніж у країнах з низькими зарплатами.

Щорічно від цієї хвороби гине 1,45 мільйона осіб, у той час як число померлих від туберкульозу і малярії знизилося з 1990 року. Для порівняння, у 2013 році від СНІДу померли 1,3 мільйона осіб, 1,4 мільйона - від туберкульозу та 855 тисяч - від малярії.

Найбільшою мірою від гепатиту страждає населення Східної Азії.

Вчені підрахували, що кількість втрачених від гепатиту років життя, яку одержують при відніманні від максимально можливої тривалості життя віку смерті, тільки в 2013-му становить 41 мільйон. Дослідники вважають, що необхідно вжити міжнародних заходів та удосконалити сучасну світову систему охорони здоров'я, щоб вирішити цю глобальну проблему.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук