НБУ вимагає відключити банкомати і POS-термінали на неконтрольованих Україною територіях Донбасу

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 листопада 20142140

В районах Донбасу, які не контролює українська влада, повинні бути відключені банкомати та POS-термінали.

Про це повідомили в Національному банку України, роз'яснюючи позицію регулятора щодо поточного режиму проведення розрахунків на таких територіях.

«Обслуговування платіжних карток фізичних осіб під час здійснення розрахунків у торговельних мережах населених пунктів, які не контролює українська влада, не відбуватиметься (АТМ і POS-термінали буде відключено)», – зазначено в повідомленні НБУ.

Водночас, згідно з повідомленням, поточні вимоги НБУ не передбачають заборони на обслуговування платіжних карток, випущених банківськими установами для фізосіб, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, під час здійснення розрахунків на підконтрольних Києву територіях.

В НБУ нагадали, що відповідно до вимог пункту 1 постанови НБУ №466 банки України мають призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролює українська влада.

«НБУ не встановлював жодних обмежень, які стосувалися порядку обслуговування громадян, зареєстрованих у Луганській і Донецькій областях, що проживають поза зоною проведення АТО, і не обмежував їхнього права розпоряджатися своїми доходами та заощадженнями», – наголосили в Нацбанку.

У НБУ також зазначили, що банки відновлять фінансові операції після переходу району/міста обласного значення Донецької та Луганської областей під контроль української влади.

«Технічно банки можуть відключити всіх користувачів, зареєстрованих на неконтрольованих територіях. Але не думаю, що це станеться насправді», – прокоментував ситуацію голова комітету асоціації «Український кредитно-банківський союз» із розвитку ринку фінансових послуг Юрій Блащук, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

При цьому він зазначив, що банкам, ймовірно, доведеться вилучити свої термінали з роздрібних точок, що розташовані на неконтрольованих територіях.

«Людина, котра покинула зону АТО, може користуватися своїми картками та рахунками вільно, якщо банк організував обслуговування таких рахунків у своїх підрозділах на підконтрольній українській владі території», – додав координатор комітету банківських продуктів і правового забезпечення Національної асоціації банків України (НАБУ) Дмитро Глінський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук