Неприступна фортеця
Фото

Неприступна фортеця

Унікальна оборонна споруда ХІІІ століття приваблює до Хотина десятки тисяч туристів

Павло Паламарчук, 14 липня 2017 1979 2

Невелике місто Хотин, що у Чернівецькій області, було б звичайним українським містом, якби не унікальна фортеця. Заснована ще у ХІІІ столітті і переживши безліч своїх власників та окупантів, вона приваблює десятки тисяч туристів.

З одного боку її омивають води Дністра, з іншого оточують неприступні вали. Свого часу ця твердиня була одна із найкращих фортець у Європі. Її бойова слава розпочалася із 1621 року, коли під нею відбулась перша велика битва, в якій військо гетьмана Петра Сагайдачного та об’єднане польсько-литовське розгромили 200-тисячну турецько-татарську армію.

Фото - Павло Паламарчук/ZAXID.NET

Після проголошення незалежності України фортеця занепадала. Коштів на її утримання не було, як і ентузіастів, які б її відновлювали задарма. Проте в останні роки ситуація змінилася докорінно. В середині фортеці провели ряд реставраційних робіт, до огляду відкрили частину підвалів. Також з’явилося кілька цікавих експозицій. Так на одній із них, можна оглянути різні речі, які знайдені на території навколо фортеці та в ближніх окраїнах. Крім того, туристи мають змогу обійти всі оборонні вали Хотинської фортеці та спуститися до Дністра.

На території фортеці знято понад 50 кінофільмів. Серед них: «Захар Беркут», «Д'Артаньян та три мушкетери», «Тарас Бульба», «Чорна стріла», «Могила Лева», «На війні як на війні», «Русалонька», «Сказання про доблесного лицаря Айвенго» тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук