Нерухомість на Озаркевича скуповувала фірма депутата Гірняка

Віра Карпінська, 15 січня 2014141412
Нерухомість на Озаркевича скуповувала фірма депутата Гірняка
фото ZAXID.NET
Володимир Гірняк

Фірма депутата Львівської міської ради Володимира Гірняка скуповувала нерухомість, яка належала Українській греко-католицькій церкві для подальшого продажу її теперішньому забудовнику ТОВ «Розвиток нерухомості».

Як з’ясували журналісти, 11 січня 2008 року частину лічниці (яка складалась з кількох окремих будівель) у Курії Львівської Архієпархії УГКЦ купило ПП «Акватер», власником якого є депутат міської ради від фракції «Україна Соборна» Володимир Гірняк і колишній депутат Львівської облради Віталій Гуменюк.

За інформацією видання iPress.ua, підприємство «Акватер» придбало три приміщення за адресою Озаркевича, 4 загальною площею 341,8 кв м. А через півроку, 12 червня, продало придбане майно новому власнику – ТОВ «Розвиток нерухомості». За даними видання, сума угоди становила 75,8 тис. грн, тобто 222 грн за 1 кв.м приміщення у центрі міста.

Засновником ПП «Акватер», статутний фонд якого становить лише 100 грн, є ТОВ «Світ мрій», а вже власниками цього підприємства в рівних долях є Володимир Гірняк і Віталій Гуменюк.

Тим часом «Наші гроші. Львів» з’ясували, що підприємці мали намір присвоїти ще дві будівлі на Озаркевича, 4, однак представники Курії Львівської Архієпархії УГКЦ відстояли їх в судовому порядку. Це випливає з судового рішення Господарського суду Львівської області від 3 квітня 2008 року. Представники «Акватер» намагались довести, що придбали окремо стоячий будинок і лише згодом виявили, що до його складу входять також інші приміщення, які представники Церкви відмовлялись передавати. Суд відмовив у задоволенні позову підприємства на тій підставі, що договір купівлі-продажу містив чіткий і вичерпний перелік приміщень, що продавались.

Одночасно, суд визнав право власності на дві окремих будівлі за Курією Львівської Архієпархії УГКЦ. Виглядає на те, що ці приміщення Церква продала вже без посередників – напряму ТОВ «Розвиток нерухомості», оскільки, на сьогодні вони у власності товариства. Також з 12 червня 2008 року.

Натомість Володимир Гірняк заперечує свою причетність до скандалу на Святоюрській горі. У коментарі Galnet він заявив, що про скандал йому відомо зі ЗМІ. А також додав, що під час голосування у міськраді за надання в оренду земельної ділянки для будівництва офісно-житлового центру на Озаркевича були дискусії. Фракція «Україна соборна» проголосувала за це питання в повному складі – у кількості 4 осіб.

Однак, як видно з листа Архієпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возняка) до міського голови Львова від 24 квітня 2013 року, УГКЦ вирішує проблеми, пов’язані з будівництвом на Озаркевича, не лише з ТОВ «Розвиток нерухомості, але й з ПП «Акватер».

Існує також і інший зв’язок між цими двома підприємствами. Віталій Гуменюк, бізнес-партнер депутата, має тісні стосунки з теперішнім керівництвом ТОВ «Розвиток нерухомості», яке має спільних засновників з ТОВ «Інтергал-Буд», фірмою, причетною до депутата-регіонала Володимира Зубика – це КУА «Крістал Ессет Менеджмент». А офіційним власником товариства є ДП «Інтергал-Буд» ТОВ  «Фірма «Інтергал», директором якої є Назар Городецький.

Нагадаємо, 10 січня ТОВ «Розвиток нерухомості» ввів техніку на подвір’я лічниці і зніс третину цієї будівлі. На її місці компанія має намір збудувати житлово-офіснй комплекс. Обурені такими діями мешканці прилеглих будинків оголосили, що 16 січня вийдуть на акцію протесту під стіни Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 12

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук