Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону

За незаконний перетин українського кордону росіян садитимуть до 8 років

СуспільствоАндрій Стець, 18 жовтня 20186290
За незаконний перетин держкордону досі була передбачена лише адміністративна відповідальність

Верховна Рада України ухвалила зміни до Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність для громадян країни-агресора за незаконний перетин державного кордону України. За законопроект №7017 проголосувало 243 народних депутатів.

Порівняно з першим читанням законопроект зазнав істотних змін. Якщо в редакції, проголосованій 6 вересня, кримінальна відповідальність загрожувала всім громадянам Росії, які незаконно перетнули кордон, то тепер цей список обмежили.

Документ встановлює кримінальну відповідальність за незаконне перетинання, вчинене з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на території України або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України, або у випадках перетину кордону в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості.

Розслідувати такі злочини доручено СБУ.

Незаконний перетин кордону каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років. За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачатиметься відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї – на строк від п’яти до восьми років.

Зазначимо, що наразі за незаконний перетин держкордону була передбачена лише адміністративна відповідальність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук