Німеччина профінансує три проекти адаптації до зміни клімату на Львівщині

Німеччина профінансує три проекти адаптації до зміни клімату на Львівщині
Усі проекти з адаптації клімату на Львівщині розташовані на території біосферного резервату «Розточчя»

Міністерство довкілля Німеччини профінансує дев’ять проектів з адаптації до зміни клімату в Україні. Три цих проекти реалізовуватимуться на Львівщині, три на Волині і три в Сумській області. Про це ZAXID.NET повідомив національний координатор конкурсу та проектів Фонду Міхаеля Зуккова (Німеччина) в Україні Анатолій Смалійчук.

«Проекти обиралися через конкурс ідей, який тривав із 1 березня до 24 квітня, на початку червня ми оголосили переможців. На один проект орієнтовно виділять 10 тисяч євро. Старт реалізації проектів передбачено на кінець червня – початок липня. Зараз ми узгоджуємо деталі з переможцями», – розповів Анатолій Смалійчук.

На Львівщині фінансування отримають три проекти, які втілюватимуть на території біосферного резервату «Розточчя».

Перший проект – це повторне зволоження та відновлення заповідного болота «Заливки» в Івано-Франковому (втілюватиметься у співпраці з географічним факультетом ЛНУ ім. І. Франка). На територію болота штучно скерують воду із річки Ставчанки, яка протікає поруч. Завдяки системі прокладених нових або розчищених старих канав, які колись використовувались для осушення болота та водовідведення, тепер розподілять воду.

Другий проект – це створення полезахисних смуг у фермерському господарстві «Адоніс» (село Поріччя Яворівського району). Тут місцева вчителька і співвласниця ферми запропонувала висадити дерева та кущі, аби зменшити негативний вплив вітрів та буревіїв на ділянку.

Третій проект – рекультивація земель на відвалах колишнього сірчаного кар'єру у селі Старичі Яворівського району. «Ми хочемо відновити територію навколо кар’єру, де у радянський час видобували сірку. Зараз на цій території пустеля з відходів, вітер розносить залишки хімічних сполук навколо. Ми хочемо завести новий шар грунту і на території до двох гектарів висадити березу та вербу. У такий спосіб ми зменшимо негативний вплив суховіїв на територію», – розповів переможець конкурсу, доцент «Львівської політехніки» Степан Качан.

Усі проекти планують реалізувати до кінця весни 2021 року.

Конкурс ідей, під час якого обирали переможців, є частиною проекту «Екосистемна адаптація до змін клімату та стійкий регіональний розвиток шляхом розширення можливостей українських біосферних резерватів». Цей проект фінансується Міністерством довкілля Німеччини і впроваджується в Україні Фондом Міхаеля Зуккова спільно з Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) та партнерами, які розташовані в межах біосферних резерватів «Деснянський», «Розточчя», «Західне
Полісся».

Проект створений для того, щоб на прикладі біосферних резерватів показати, як природа сама може адаптуватися до зміни клімату.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук