НКРЕ заборонила проводити донарахування за природний газ

Будь-які розрахунки обсягів втрат з боку операторів ГРС розраховуються відповідно до методик Міненерговугілля

ЕкономікаАндрій Стець, 23 листопада 201832800
У жовтні користувачі газу заплатили за нього більше, ніж зазвичай

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ухвалила рішення, яким заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ. Про це повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

«Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов», – написала вона 23 листопада на своїй сторінці у Facebook

За її словами, вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20℃), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища.

«Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5℃ виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м - 949 куб м)», - наголосила Кривенко.

Крім цього вона також зазначила, що обсяги таких втрат розраховуються відповідно до методик, затверджених Міненерговугілля. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля.

У Нацкомісії вирішили провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20℃ на 0℃. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.

НКРЕКП рекомендувала Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

Як інформував ZAXID.NET, у жовтні за спожитий газ населення заплатило більше. Зокрема, «Львівгаззбут» скоригував тариф, додавши коефіцієнт відносно атмосферного тиску і температури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук