«Носіями вірусу ВІЛ/СНІД тепер є не наркомани, а люди із благополучних сімей», - лікар

Головні Новини за 24 листопадаОльга Зеліско, 24 листопада 2014, 13:41 1511 0

Цими вихідними усі охочі львів'яни пройшли експрес-тестування на ВІЛ/СНІД. Таку безкоштовну та анонімну акцію провели фахівці Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом разом з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. 

В Україні і далі поширюється епідемія СНІДу. Загалом в нашій країні 230 тисяч ВІЛ-позитивних. 

У Львові щороку реєструють тисячу таких хворих. Якщо до 2008 року це була лише хвороба наркоманів, то зараз носіями вірусу є люди із благополучних сімей. Переважно ВІЛ поширюється статевим шляхом.

«Якщо раніше ВІЛ поширювався серед ін’єкційних наркоманів, то зараз інфекція передається статевим шляхом серед соціально благополучних людей. Наші стереотипи спрацьовують вже дуже давно. Пересічний громадянин вважає, що ВІЛ-інфекція - це проблема не моя, не проблема Галичини, що тільки в Африці це є. Але насправді ситуація не така. Кожного року ми виявляємо дев’ятсот-тисячу випадків ВІЛ-інфекції. На превеликий жаль, не всі особи, які обстежуються, стають на облік. Офіційно ми реєструємо біля 450 випадків щорічно», - розповіла головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар'яна Служинська.

Львів’яни погоджувались на анонімне тестування. Кажуть, що краще дбати про своє здоров’я тепер.

«Наша нація і так зараз потерпає від усіляких бід, війна йде. Краще, щоб такого не було, СНІД - це ще гірше, ніж війна», - пояснив свою свідому позицію львів’янин Дмитро.

На Львівщині офіційно зареєстровані 2600 ВІЛ-інфікованих людей. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук