<

Новий китайський вірус вразив сотні тисяч пристроїв Apple

СуспільствоРоман Ганкевич, 6 листопада 20140
Новий китайський вірус вразив сотні тисяч пристроїв Apple
фото T Journal
Новий китайський вірус вразив сотні тисяч пристроїв Apple

5 листопада дослідники з компанії Palo Alto Networks опублікували аналітичний звіт, в якому повідомили про загрозу поширення нового вірусу для пристроїв Apple.

За словами дослідників, вірус під назвою WireLurker («Блукаючий по дротах») відкрив нову еру атак на операційні системи від Apple, повідомляє TJournal.

Вірус вражає, як настільну операційну систему Mac OS X, так і мобільні пристрої під управлінням iOS.

Зазначається, що останніх пів року поширилося ціле сімейство різних шкідливих додатків.

Комп'ютери заражаються через програми на OS X з вбудованим трояном. WireLurker виявили в 467 програмах в китайському магазині нелегальних програм Maiyadi App Store, і в підсумку він був викачаний щонайменше 356 тисяч разів. За оцінками Palo Alto Networks, вірус міг опинитися на пристроях сотень тисяч користувачів.

За словами дослідників, WireLurker став другим в історії вірусом, який вміє заражати пристрої на iOS з комп'ютерів на OS X через кабель USB.

Однак есперти також зазначили, що багато в чому вірус виявився інноваційним. Він вперше навчився самостійно генерувати нові заражені програми на OS X, контролювати iOS подібно до звичайного комп'ютерного вірусу, а також встановлювати сторонні додатки на мобільні пристрої навіть у тому випадку, якщо на пристрої не був зроблений так званий «джейлбрейк» (операція розблокування файлової системи iPhone/iPad, - ред.).

Якщо iOS-пристрій підключити по USB-кабелю до зараженого ПК з системою OS X, вірус почне установку на пристрій сторонніх програм або автоматично згенерованих заражених програм. Навіть при відсутності «джейлбрейка» це виявилося можливим завдяки сервісу автоматичного оновлення корпоративного програмного забезпечення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук