ОБСЄ розкритикувала референдум про розширення повноважень президента Туреччини

СвітРоман Ганкевич, 17 квітня 20171170
ОБСЄ розкритикувала референдум про розширення повноважень президента Туреччини
фото AP
Прихильники і противники поправок до конституції діяли в нерівних умовах, заявили в ОБСЄ

Референдум про розширення повноважень президента Туреччини відбувся в умовах нерівних можливостей, які отримали прихильники і противники поправок до конституції. Про це заявили в ОБСЄ, передає BBC Україна.

«Хоча технічні аспекти референдуму були організовані добре, виборці не отримували неупередженої інформації про основні аспекти реформи. Крім того, негативний ефект мало обмеження основних свобод», - зазначили представники організації.

Вони заявили, що референдум проходив у політичному середовищі, де утискають фундаментальні свободи, необхідні для демократичного процесу. «Наш моніторинг показав, що кампанія на підтримку відповіді «Так» (за розширення повноважень президента) домінувала у ЗМІ. І це, разом із перешкодами роботі ЗМІ, арештами журналістів і закриттям видань, обмежило доступ виборців до інших точок зору», - заявили в ОБСЄ.

За даними спостерігачів, губернатори провінцій використовували режим надзвичайного стану, запроваджений після спроби путчу, щоб обмежити свободу зібрань і висловлення думок. За останніми даними, перехід від парламентської до президентської системи правління в Туреччині підтримали 51% виборців, проти висловилися близько 49%. Ухвалені на референдумі поправки до конституції нададуть президенту країни Ердогану безпрецедентні повноваження і дозволяють йому залишитися на цій посаді до 2029 року.

Ердоган може отримати право оголошувати надзвичайний стан, особисто призначати міністрів уряду, видавати укази, які матимуть статус законів, обирати суддів більшості вищих судів і розпускати парламент. Прихильники турецького президента кажуть, що це допоможе модернізувати країну, але його опоненти побоюються зростання авторитаризму. Між тим, опозиція стверджує, що під час референдуму були допущені порушення і збирається оскаржити підсумки голосування в конституційному суді і ЄСПЛ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЦВК Туреччини підтвердила перемогу Ердогана на референдумі про зміну конституції. Згідно з даними за підсумками підрахунку 99,33% бюлетенів, за зміни до конституції Туреччини, що передбачають перехід до президентської республіки, проголосувало 51,36% (24 млн 935 тис. 426) виборців, проти - 48,64% (23 млн 616 тис. 345).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук