ОБСЄ звинуватила Росію в окупації України, - резолюція

СвітРоман Ганкевич, 1 липня 20142900

ОБСЄ звинуватила Росію в окупації України, - резолюція

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на сесії 1 липня 2014 року підтримала проект резолюції авторства американського сенатора Бенджаміна Кардіна, що засуджує дії Російської Федерації щодо України. За відповідне рішення проголосували 92 учасники засідання, передає «РБК-Україна».

У резолюції, зокрема, засуджується «очевидне, грубе і невиправдане порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо показове порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни».

При цьому, під час дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, згідно з якою засуджується окупація території України.

Крім того, резолюція засуджує військову агресію і різні форми примусу з боку РФ, спрямовані на обмеження притаманних суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах.

Також, згідно до резолюції, ОБСЄ вважає референдум, що відбувся в Криму 16 березня 2014 року, нелегітимним і закликає всі держави-учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

У зв'язку з цим ОБСЄ закликало усі держави-учасники відмовитися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією, а також до підтримки «взаємоузгодженої і повністю обґрунтованої міжнародної реакції на дану кризу та приєднання до неї».

Між тим, ОБСЄ закликала Росію припинити втручання в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасниками у відповідність з гельсінськими принципами.

Під час дебатів учасники засідання підтримали поправку, згідно з якою в резолюцію був включений пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і «припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії».

Резолюція також підтримує зусилля та ініціативи, що безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на цю кризу, і закликає дати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність на всій території України, включаючи Крим.

У свою чергу ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук