Обвал на шахті «Лісова» стався через необережність потерпілих: результати розслідування

СуспільствоМар'яна Вербовська, 29 листопада 20173440
Обвал на шахті «Лісова» стався через необережність потерпілих: результати розслідування

Комісія Головного управління Держпраці у Львівській області завершила спеціальне розслідування групового нещасного випадку, який стався 26 жовтня 2017 року на відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» державного підприємства «Львіввугілля», під час якого травмувалися троє гірників.

Установлено, що нещасний випадок трапився через відшарування порід покрівлі внаслідок знаходження 183 розвідувального штреку в зоні опорного гірничого тиску.

«Слід зазначити, що причинами настання цього нещасного випадку також є невиконання посадових обов’язків і вимог інструкцій з охорони праці та особиста необережність потерпілих», - йдеться у висновку комісії.

Також з’ясовано, що роботи по відновленню вибитого кріплення велися з порушенням «Технологічної проектної документації проведення та кріплення».

Потерпілі встановлювали рами постійного кріплення удвох, а ці роботи повинні були виконувати чотири гірники. Це призвело до знаходження одного з потерпілих в незакріпленому просторі. Роботи по кріпленню вибою виконувалися за відсутності особи технагляду дільниці.

«Зважаючи на ступінь відповідальності посадових осіб та робітників за допущені порушення нормативно-правових актів з охорони праці і невиконання посадових обов’язків, що призвело до групового нещасного випадку, комісія запропонувала роботодавцю притягнути до дисциплінарної відповідальності в.о. помічника начальника дільниці підготовчих робіт та гірничого майстра дільниці підготовчих робіт попередньої зміни. Також запропоновано звільнити із займаної посади ще гірничого майстра дільниці підготовчих робіт, який безпосередньо керував роботами на зміні», - інформують у держпраці.

Нагадаємо, обвал породи трапився о 23:35 26 жовтня під час укріплення на глибині 830 м розвідувального штреку. Як наслідок, постраждали троє працівників. Їх з травмами різного ступеню важкості госпіталізували у Червоноградську міську лікарню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук