Одну з вулиць Львова назвуть на честь видатного поляка Яцека Куроня

Група відомих львів'ян звернулася із закликом до інших українських та польських міст наслідувати цей приклад

СуспільствоАК, 15 листопада 201712379
Народжений у Львові і змушений покинути місто після Другої світової війни поляк Яцек Куронь відіграв ключову роль у порозумінні сучасних України та Польщі

Група відомих львів’ян виступила з ініціативою присвоєння одній із вулиць Львова імені видатного польського політика і громадського діяча Яцека Куроня. У відкритому листі, опублікованому 15 листопада порталом Zbruc.eu, вони пропонують також міським радам інших міст України та Польщі зробити подібний крок – назвати одну з вулиць прізвищем особи, яка доклалася до польсько-українського примирення. В умовах загострення польсько-українських міждержавних стосунків такий крок сприятиме порозумінню між двома сусідніми народами.

Уродженець Львова Яцек Куронь відіграв ключову роль у діяльності польської антикомуністичної опозиції 60-80-х років минулого століття, був одним із засновників «Солідарності». Свого часу він відіграв також ключову роль у розв'язанні конфлікту навколо військових поховань на Личаківському цвинтарі. У 2002 році Яцеку Куроню було присвоєно звання Почесного громадянина Львова.

«Ми звертаємося до Львівської міської ради з пропозицією назвати одну з центральних вулиць його іменем. Водночас пропонуємо міським радам інших міст України і Польщі зробити подібний крок – назвати одну з вулиць прізвищем особи, яка доклалася до польсько-українського примирення. Не можна допустити, щоб польсько-українські стосунки залежали від поганої політики поганих політиків. Політики приходять і відходять – а нам тут разом жити і творити спільне майбутнє», - сказано, зокрема, у відкритому листі, підписаному Мирославом Мариновичем, Ярославом Грицаком, Юрієм Андруховичем, Іриною Подоляк, Маркіяном Іващишиним та іншими відомими людьми.

Міський голова Львова Андрій Садовий також підтримав ініціативу перейменування однієї з львівських вулиць в якості жесту доброї волі в українсько-польських стосунках.

«Нехай одним з таких чергових символів стане ініціатива з перейменування однієї з львівських вулиць на вулицю імені почесного громадянина Львова, великого приятеля України та послідовника ідей [Єжи] Ґедройця, зрештою уродженця Львова Яцека Куроня», - написав Андрій Садовий 15 листопада у своєму блозі, присвяченому різкому загостренню стосунків з Польщею, яке, на його думку, є провальним шляхом для обох країн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук