Оригінал Хустки Вероніки з відбитком лику Христа буде у Львові в четвер

Головні новини за 27 січняОксана Сенишин, 27 січня 2015, 14:50 2965 4
дивіться також

У четвер, 29 січня, до Львова з Ватикану привезуть оригінал Хустки Вероніки з відбитком лику Ісуса Христа. Однак до почитання вірним її виставлять лише ввечері у п’ятницю, 30 січня, в Соборі Святого Юра.

Полотно, яким Вероніка втерла обличчя Ісуса, коли він йшов на Голгофу – реліквія з особистої захристії Папи Франциска. За останніх 100 років її вивозили з Ватикану лише торік: до Бразилії на День молоді.

Про те, що Львів хотів би її прийняти, клопотав ще два роки тому Митрополит Львівський владика Ігор, за благословення Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава. І лише кілька днів тому Ватикан погодився. Однак, оскільки реліквія дуже цінна, два тижні укладали контракт. За ним наш Собор має подбати про безпеку Нерукотворного образу від аеропорту до храму – везтимуть його в броньованому авто – і в самій святині впродовж двох тижнів, на які Хустка буде виставлена до почитання.

Ватикан навіть опікувався, щоб у храмі був відповідний температурний режим, цікавився, чи має Собор аварійні виходи в разі небезпеки і навіть з якого матеріалу зроблене покриття святині. Є й кілька вимог до самих парафіян.

«Не можна фотографувати і знімати Хустку Вероніки, ні зі спалахом, ні без спалаху – в жоден інший спосіб. Навіть на мобільні телефони. Так само, коли збираєтеся на паломництво до цієї святині, не беріть великих валіз. Нічого, що могло б насторожити охоронців порядку. Ми маємо бути достойними перед Ватиканом», – зауважив прес-секретар Львівської Архиєпархії отець Павло Дроздяк.

У самій святині реліквію охоронятимуть озброєні правоохоронці – така вимога контракту. До неї будуть відчинені двері від 7:00 до 23:00 щодня. Духовенство обіцяє виокремити спеціальні дні для молитви перед ликом Христа для бійців, які брали участь у війні на сході, сімей загиблих та навіть людей з особливими потребами.

«Реліквія стоятиме на солиї, тобто місцем між тетраподом і святилищем. Можна буде підійти. Чи можна буде цілувати святиню? Наразі не можемо говорити. Будемо просити у Ватикану, бо наші люди мають таку набожність, мають таке прохання, навіть особисті речі дотулити до реліквії. А вона ще буде під скляним ковпаком, броньованим», – уточнив тимчасовий адміністратор Собору Юра отець Богдан Гнатів.

У час привезення хустки Вероніки мав би прибути і Блаженніший Святослав з синодом єпископів. Запрошують і всіх християн різних конфесій, а також атеїстів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук