ПА ОБСЄ прийняла Мінську декларацію з резолюцією на підтримку суверенітету України

СвітРоман Ганкевич, 9 липня 20172550
ПА ОБСЄ прийняла Мінську декларацію з резолюцією на підтримку суверенітету України
фото Depositphotos
У резолюції ОБСЄ заявляє про свою «повну повагу суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України»

ПА ОБСЄ на заключному засіданні 26-ї літньої сесії в Мінську прийняла остаточну декларацію. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, в основу Мінської декларації лягли резолюції, прийняті за підсумками дискусій. У документі сформульовано рекомендації для національних урядів, парламентів і міжнародного співтовариства щодо реагування на актуальні виклики та загрози, що постають перед ним. За повідомленням агентства, парламентська асамблея ОБСЄ прийняла запропоновану українською делегацією резолюцію «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України».

У резолюції ПА ОБСЄ заявила про свою «повну повагу суверенітетові, незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь».

Також у документі ПА ОБСЄ заявляє про «засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і гібридної агресії Росії проти України на Донбасі». Крім того, в резолюції «настійно закликають Російську Федерацію припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні за допомогою припливу бойовиків, коштів і зброї через непідконтрольну уряду ділянку українсько-російського державного кордону і перестати надавати будь-яку підтримку незаконним збройним формуванням в окремих районах Донецької і Луганської областей України, які вчиняють терористичні акти в Україні».

У документі закликають РФ «забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань».

Між тим, Росія виступила категорично проти ухвалення резолюції, однак документ був прийнятий. Після його публікації російські ЗМІ написали, що документ не увійде в декларацію, а керівник російської делегації, віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой запропонував проголосувати в цілому проти ухвалення Мінської декларації. Однак більшістю голосів його пропозицію було відхилено.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія виступила проти резолюції ОБСЄ щодо відновлення суверенітету України у якій Парламентська асамблея ОБСЄ визнала присутність російських військ на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук